TOP 10

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Majestátním symbolem celých  Moravsko- slezských Beskyd je její královna - Lysá hora - s nadmořskou výškou 1323 metrů. Na jejím vrcholu byl v sedmdesátých letech 20. století vybudován televizní vysílač, který se stal typickou dominantou této hory.

Pustevny

Pustevny jsou jedním z nejvýznamnějších turistických středisek v Beskydech. Svůj název získaly po poustevnících, kteří zde žili. Pro Pustevny jsou charakteristické srubové stavby v secesním slohu Šumná, Maměnka a Libušín, které navrhl architekt Dušan Jurkovič. 

Rekreační oblast Bílá

Na československém pomezí leží obec Bílá, která hlavně v zimním období působí na lyžaře jako silný magnet. Ski region Bílá Beskydy zahrnuje hned dva lyžařské areály: ski areál Bílá a ski areál Mezivodí. Pokud jste fanoušci zimních sportů, nesmíte tuto oblast v zimním období vynechat.

Valašské muzeum v přírodě

Muzeum, kde exponáty nenajdete ve vitrínách 

Pod valašským nebem, ohraničený nábřežím Rožnovské Bečvy a městem Rožnov, najdete uskutečněný sen bratří Jaroňků, kteří  před téměř sto lety přišli s vizí uchovat jedinečnost valašské architektury, tradic a umění.