Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Obec: Krásná

Majestátním symbolem celých Moravskoslezských Beskyd je její královna - Lysá hora - s nadmořskou výškou 1323 metrů. Na jejím vrcholu byl v sedmdesátých letech 20. století vybudován televizní vysílač, který se stal typickou dominantou této hory.

Dohlédněte až do Vysokých Tater

Lysá horaje protkána sítí turistických značení a dostat se na ní můžete ze všech obcí ležících v jejím okolí. Za krásného počasí vám budou odměnou výhledy na Malou Fatru, Martinské Hole, Kubinskou Hoľu, Západní, Vysoké a Belianské Tatry.

Pro zvídavější turisty byla v roce 2006 zřízena Naučná stezka Lysá hora. Je dlouhá 16,5 km dlouhá a má 15 zastavení. Na informačních panelech se můžete dozvědět zajímavosti o místní přírodě, o vývoji krajiny a zdejšího živobytí, o největším vodopádu Beskyd nebo o místních pověstech a legendách, například o Ondrášovi – pánovi Lysé hory.

Zdolejte Lysou horu ve všech ročních obdobích

Na Lysou horu vedou také cyklotrasy. Na kole se dostanete nejlépe po asfaltové silnici z Papežova nebo více terénní trasou z Frýdlantu nad Ostravicí, která vede přes Malenovice, Ivančenu a Zimný. Nejvyšší horu lze zdolat v zimním období i na běžkách. Celková délka tras je 28,5 km a nastoupit na ně můžete z Malenovic, Krásné-Papežova a Bílého kříže.

Pojďte tedy s námi zdolat, ať už v létě nebo v zimě, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu!