Pro rodiny s dětmi

NA BÍLÉ | LETNÍ DĚTSKÝ A LANOVÝ PARK

Partner Beskydy Card

Letní park nabízí velké množství zábavných aktivit pro děti od 2 let.

5 fotopointů v Hodslavicích

Partner Beskydy Card

Moravská dědina, kde se v chalupě s dřevěnou střechou narodil největší Čech 19. století, František Palacký. Na naše tajná místa s tím nejdokonalejším výhledem Vás zavedou Umělecké vyhlídky Františka Palackého - fotopointy, kde se můžete stát součástí uměleckého díla.

Obecní třída v Památníku Josefa Kaluse

Pokud toužíte poznat, jak vypadala školní třída desítky let zpět, zamířte do Beskyd do obce Čeladná. Zde vám Památník Josefa Kaluse otevře dveře do minulosti s výukovou místností plnou dřevěných škamen, inkoustových kalamářů a starých slabikářů, vše podle vzpomínek Jaromíra Blažka.

Po medvědích tlapkách

Pod nejvyššími vrcholy Beskyd - vás čeká turistika, zábava, místní zajímavosti, krásná příroda a nekonečné výhledy. Vydejte se po šesti trasách značených žlutou, oranžovou, zelenou, modrou, fialovou a černou medvědí tlapkou, od nejkratší 10 km po nejdelší 17 km. Mapy k dostání v informačním centru na Ostravici.

 

 

Lašský poklad

Hra pro všechny generace v nádherné krajině Lašské brány Beskyd!

Startujeme již 1. června 2024

Lesní stezka Vyhlídka

Příjemné zastavení s vašimi dětmi cestou na beskydský vrchol Ondřejník (889 m n. m.), který je častým cílem návštěvníků Beskyd.

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček. V roce 2016 byla naučná stezka Beskydské nebe zvolena jako nejlepší turistický produkt v Beskydech za rok 2015.

 

Návštěvnické centrum Nový Jičín

Partner Beskydy Card

Návštěvnické centrum najdete přímo na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Mnozí tento dům znají jako dům U Laudona, neboť zde roku 1790 tento významný vojevůdce zemřel. Dnes se v objektu mimo jiné nachází interaktivní expozice klobouků a generála Laudona.

Stezka Valaška

Nadzemní panoramatickou rozhlednu tvořenou dřevěnými kaskádami najdete na Pustevnách, kousek pod vrcholem Tanečnica. 

Beskydy - příroda a lidé

Beskydy, jak jste je nemohli zažít

Adventure Golf Olešná

Partner Beskydy Card

Na březích přehrady Olešná ve Frýdku-Místku si skvělou zábavu na 18 jamkách si užije každý bez rozdílu věku

Ráj dřevěných soch, Ostravice

Více jak 100 dřevěných soch pod širým nebem! To je Ráj dřevěných soch v Ostravici v Beskydech. Galerie v Biskupské zahradě řezbáře Luďka Vančury láká nejen děti, ale i dospělé návštěvníky Beskyd.  Otevřena je celoročně.

Bobová dráha v Čeladné

Během pobytu v Beskydech vám může být společným zážitkem jízda na bobové dráze v Čeladné. Boboffka fičí již od 3 let věku, celoročně. Bobo a Fofo vás zvou na bezpečnou jízdu s nádhernými výhledy na Beskydy z výšky 620 m n.m.

Obora Hukvaldy

Mufloni, daňci, čáp černý, krásně opravený amfiteátr, 280 let staré porosty či projížďky v kočáře ... To a ještě více je nezapomenutelný čas strávený v malebné a rozsáhlé Oboře Hukvaldy - jedním z mnoha krásných míst Beskyd!

Chlebovická Medová stopa

Pokud máte rádi včelky a rádi se dozvíte něco nového, přijměte naše pozvání projít si Chlebovickou Medovou stopu, která Vás nejen obohatí o informace ze včelařství, ale také Vás zavede na rozhlednu Panorama, ze které je nádherný výhled do okolí Frýdku-Místku. 

hřiště Brána Beskyd

Frýdlant nad Ostravicí je výchozím či cílovým místem spousty pěších i cyklovýletů po Beskydech. I proto město nechalo blízko vlakového nádraží vybudovat nádherné hřiště i s kavárnou, kde se můžete občerstvit a děti se zabavit.

Sedni ⧓ lehni

V Ostravici a okolí je řada míst, která vybízejí k zastavení a pozorování krajiny. Mají své kouzlo a mnohdy jsou příběhy či třeba obrazy spojeny s lidmi, kteří se zde zastavovali již dávno před námi. Přijďte si zde také sednout, lehnout či jen na chvíli postát a nasát krásu Beskyd.

Obecná škola v Kozlovicích

Škola, na kterou budete rádi vzpomínat.... OBJEKT MIMO PROVOZ

Sportoviště pro všechny na břehu přehrady Olešná

Nově vybudované multifunkční hřiště je určeno všem bez rozdílu věku. Pro děti jsou připraveny různé průlezky, houpačky, žebříky, lanové sítě, rotační kláda nebo hrazdy různých výšek.

Večery pod hvězdami

Prožijte nezapomenutelný 2 hodinový večer komentovaný zkušeným astronomem a objevte skrytou krásu vesmíru uprostřed nejtmavší oblasti Beskyd, daleko od rušivého městského osvětlení.

Včelařský naučný areál

Partner Beskydy Card

Ukažte dětem, jak se vyrábí sladká dobrota nejen na chléb.... a navštivte největší včelařský areál v České republice.

Obrázková stezka Samčanka - Javořinka

Na osadu Javořina Vás zavede "obrázková cesta", na kterou navazuje naučná stezka "Javořina - Němčanka - Samčanka". Na stezce je vybudováno několik odpočinkových míst a instalovány informační panely s fotografiemi a texty, které se vztahují k historii i současnosti daného místa a jsou zde nádherné výhledy do okolní krajiny.

Rekreační oblast Olešná

Nezapomeňte navštívit rekreační oblast Olešnou, kde si přijdou na své všichni bez rozdílu věku!