Rekreační oblast Olešná

Rekreační oblast Olešná

Adresa: Nad Přehradou

Obec: Frýdek-Místek

Web:

Nezapomeňte navštívit Rekreační oblast Olešnou, kde si přijdou na své všichni bez rozdílu věku. Kolem přehrady Olešná je vybudován 4,5 km dlouhý a 4 m široký okruh s asfaltovým povrchem, který je nejlepší na Severní Moravě. Celoročně se zde prohání řada příznivců aktivního trávení volného času, jako je  in-line bruslení, cyklistika a v zimě pak příznivci běžkování. Okruh je vhodný, ale i pro procházky s kočárkem, které vám zpříjemní krásná příroda a výhledy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu.

V bezprostřední blízkosti in-line dráhy se nachází aquapark, který je vodním rájem pro celou rodinu a je zasazen v krásné přírodě rekreační zóny Olešná s nádhernými pohledy na beskydská panoramata. V létě najdete ve venkovní části aquaparku tobogány, skluzavky a spoustu vodních atrakcí a můžete si zde zahrát i míčové hry. V chladnějším počasí či v jiném ročním období navštivte jeho krytou variantu, kde ani zde nepřijdete zkrátka. Krytá část totiž nabízí svým návštěvníkům hlavní bazén, který je konstruován jako rekreační s množstvím atrakcí (obří tobogán, divoká řeka, vodní chrliče a děla atd.). Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský nerezový bazén v samostatné odhlučněné zóně.  Můžete využít také saunový svět a masáže.

Rekreační oblast Olešná však není jen in-line dráha a aquapark. Spoustu zábavy si užijete i v okolí vodní plochy, kde je možnost zapůjčení šlapadel, loděk a elektroloděk. Najdete zde také universální hřiště pro míčové hry, venkovní pingpongové stoly, venkovní šachový stůl, hřiště pro pétanque i beach volejbal, dětské hřiště s pískovištěm. V letní sezóně si neváhejte zadovádět na trampolínách či zahrát vodní fotbal.