Obůrka Bílá

Obůrka Bílá

Kam nejen s dětmi za zvířátky? Obůrka na Bílé je vzdálena jen několik málo minut pěší chůzí od centra obce Bílá, kde ji naleznete v nádherném prostředí beskydských lesů, nedaleko od loveckého zámečku. 

Obůrka disponuje několika prostornými výběhy s lesními zvířaty. Můžete zde vidět jelena Jindru s laní, bažanty, muflony, ale také daňky včetně rodinky vzácného bílého daňka albína. Když budete mít štěstí, možná na Vás z nory vyhlédne i jezevčice Ferda.

Celý areál obůrky skvěle doplňují dřevěné sochy známého ostravického umělce Luďka Vančury, s jehož výtvory se můžete mimo jiné setkat na různých místech v Beskydech (např. Ráj dřevěných soch v Ostravici, Stezka Valaška na Pustevnách, lavičky na Lysé hoře).

Přímo u vstupu do obůrky se nachází odpočívadlo s parkovištěm, které disponuje až 50 parkovacími místy. Pokud míříte k Obůrce z centra obce Bílá, můžete zvolit lehce adrenalinovější, ale zato zážitkovější trasu vedoucí od sjezdovky, která je zvláště pro děti ozvláštněna zastaveními s tématikou lesních zvířátek.