Návštěvnické centrum Nový Jičín

Návštěvnické centrum Nový Jičín

Adresa: Masarykovo nám, 45/29

Obec: Nový Jičín

Email: icentrum@novyjicin-town.cz

Telefon: +420 556 711 888

Web:

Partner Beskydy Card

Návštěvnické centrum najdete přímo na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Mnozí tento dům znají jako dům U Laudona, neboť zde roku 1790 tento významný vojevůdce zemřel. Dnes se v objektu mimo jiné nachází interaktivní expozice klobouků a generála Laudona.

Expozice klobouků vás seznámí s pozoruhodným procesem jejich výroby. Díky interaktivním prvkům této expozice zažijí naši návštěvníci aktivní prohlídku, při které odhalí kouzlo vzniku klobouků od králičích a zaječích kožek až po finálně ozdobený výrobek. Na funkčních strojích Vám předvedeme dotvarování pokrývek hlavy a lisování minikloboučků. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet svou vlastní tvořivost a dozdobit si klobouček nebo třeba i svou oblíbenou hračku, kterou si s sebou přinesou, podle svých představ. Závěrečná část expozice nadchne všechny parádnice i milovníky klobouků. Ve zkoušírně je k dispozici množství různých klobouků, čepic i doplňků k libovolnému zkoušení a vybírání nejslušivějšího modelu.

Blíže se seznámit s generálem Laudonem mohou díky stejnojmenné expozici i návštěvníci, kteří zrovna nejsou horlivými fanoušky historie. Jedním z největších lákadel expozice je tří metrové dioráma Bitvy u Domašova s více než pěti sty cínovými vojáčky a dalšími exponáty, kde autor zachytil nejen dobové oblečení, výzbroj a výstroj, ale také postavení pěšáků a jezdců u moravské vesnice, v níž se bitva roku 1758 odehrála. Jednotlivé fáze bitvy jsou ozvučeny a namluveny jakoby jednotlivými vojáky, slyšet je také řinčení zbraní a autentické povely důstojníků. Jaké je to být dělostřelcem si vyzkoušíte pomocí jedinečné otáčející se repliky děla namířené na bělehradskou tvrz Kalemegdan s městskými hradbami. V naší expozici se nebudou nudit ani ti nejmenší návštěvníci, kteří jistě ocení dětskou hernu s vojenským oblečením, výzbrojí a výstrojí, kostýmem princezny a sultána, houpacím koněm, dotykovými obrazovkami s hrami a dalšími zábavnými artefakty. Zábavná kvízová hra Laudoncachig, fungující na principu interiérového geocachingu, ověří vaše šifrovací schopnosti.

Odhalte tajemství Laudonova domu!

Interaktivní hru s názvem Tajemný Laudonův dům pořádá Návštěvnické centrum pro děti z mateřských a základních škol i pro rodiny s dětmi. Zábavná, a přitom poučná hra představuje cestu za poznáním klobouků a života generála Laudona. Po úspěšném projití celého domu získá každý účastník generálskou odměnu. V expozici klobouků bude navíc připraven workshop s překvapením. Program lze přizpůsobit dané věkové kategorii, případně individuálním požadavkům jednotlivých skupin.