Rekreační oblast Olešná

Rekreační oblast Olešná

Obec: Frýdek-Místek

Web:

Nadšenci na bruslích, děti poskakující na trampolíně, lidé koupající se v aquaparku a rybáři na březích. Ideální místo pro rekreaci a sport nejen pro obyvatele Frýdku-Místku, ale i pro návštěvníky regionu.

Užijte si relax v létě i zimě

Olešná se nachází zhruba 3 km od centra Frýdku-Místku a je pojmenována podle místní přehrady. Dominantou této oblasti je letní aquapark s plaveckým a relaxačním bazénem, který byl vybudován v roce 2005. O rok později k letní části přibyla část krytá. Budete nadšeni širokým výběrem adrenalinových atrakcí v podobě obřího tobogánu, divoké řeky a mnoha dalších. V aquapraku je také část s vodními atrakcemi pro děti, sauny, solárium nebo možnost masáží.

Ideální místo pro in-line bruslaře

Cyklistům, pěším turistům a in-line bruslařům slouží nová 4,5 km dlouhá stezka okolo celé přehrady. Vodní plocha přehrady Olešná láká nejen rybáře, ale také milovníky surfování a jachtingu.

Ubytování pro všechny

V blízkosti Olešné najdete ubytování v různých kategoriích, od kempu až po čtyřhvězdičkový hotel. Kvalitní zázemí je doplněno možnostmi sportovního vyžití na hřištích na beachvolejbal, nohejbal, tenis nebo různými dětskými atrakcemi.

Sportoviště pro všechny

Nově vybudované multifunkční hřiště je určeno všem bez rozdílu věku. Pro děti jsou připraveny různé průlezky, houpačky, žebříky, lanové sítě, rotační kláda nebo hrazdy různých výšek. Naleznete zde také pískoviště s balančním prvkem a stínící plachtou ve tvaru rybářské sítě.

Na své si přijdou také odrostlejší děti nebo i dospělí. Jsou zde pro ně nachystány velké houpačky, houpací lana, lezecké stěny a lanová dráha dlouhá 50 m.

Fitness hřiště nabízí 5 cvičebních stanic pro posilování, udržení rovnováhy, můžete zde provádět kroková cvičení nebo využít sestavu pro klidové nebo dynamické protahování. Ve cvičení vám budou pomáhat informační tabule, na kterých jsou zobrazeny návody pro cvičení v různých úrovních. Cvičení tak zvládnou také senioři.

Povrch hřiště je převážně travnatý, pod herními a cvičebními prvky je pryž, která může ztlumit případný pád. Areál hřiště bude osvětlen a bude pod nepřetržitým dohledem.