Toulky Štramberkem

Toulky Štramberkem

TYP: pěší výlet

mírně náročný

 

 280 m

 280 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Parkoviště u Botanické zahrady (0 ) – (A) pokračujeme po silnici nahoru po NS – (B) Přírodní památka Kamenárka – (C) památná Lípa – (D) Sluneční stezka – (E) rozhledna Bílá hora – (F) odbočka vlevo NS Lašská - Štramberk směr Trúba – (G) skála Rudý – (H) hrad Štramberk – (I) sejdeme po schodech na náměstí – (J) odbočka vpravo po NS – (K) Jurův kámen, Jurova jeskyně – (L) jeskyně Šipka – (M) vyhlídka Zvonička – (N) pokračujeme po NS – (O) odbočka vpravo – (P) odbočka vlevo po NS – (Q) odbočka vlevo – CÍLOVÝ BOD: Parkoviště u Botanické zahrady (6 )

 

Jedná se v podstatě o štramberskou větev Lašské naučné stezky (LNS), ovšem v opačném směru chůze – značeno příčným zeleným značením. Výchozím místem je parkoviště u botanické zahrady.

V případě, že je zahrada otevřena, jděte skrz ni k horní bráně, jinak po značce kolem přírodní památky Kamenárka a po tzv. Sluneční stezce až k rozhledně na Bílé hoře (tento úsek je společný s kopřivnickou větví LNS).

Od turistického rozcestníku pokračujte doleva po značce LNS až do areálu štramberského hradu s věží Trúba. Zde je možné se občerstvit, stejně tak na náměstí, kam sejdete po schodech vedoucích z areálu hradu.

Z náměstí pak pokračujte dolů a první odbočkou vpravo po ulici Horní Bašta až ke zdravotnímu středisku a od něj po Dolní ulici a přes Plaňavu až na vrch Kotouč.

Trasa vede kolem jeskyně Šipka a bránou Národního sadu se po ulicích Zauličí a Hraničky dostanete zpět do výchozího bodu.