Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy

Adresa: Hukvaldy 37

Obec: Hukvaldy

PSČ: 739 46

Telefon: +420 558 699 323

Web:

Facebook:

Partner Beskydy Card

Tato historická doména Moravskoslezského kraje se nachází v obci Hukvaldy nedaleko Frýdku-Místku, v srdci stejnojmenné obory. Jedná se o zříceninu gotického hradu, který vznikl mezi lety 1257 až 1285.

Hrad Hukvaldy je v současnosti pobočkou Muzea Beskyd Frýdek-Místek, p. o. Moravskoslezského kraje. Od května 2024 zde mohou návštěvníci využít komfort nového návštěvnického centra nacházejícího se mezi první a druhou hradní bránou. Návštěvnické centrum vzniklo dobudováním objektu z 80. let minulého století. Centrum je bezbariérové a respektuje historický ráz celého areálu.

K třetí největší hradní zřícenině v České republice patří také obora, v níž se často procházel při svých návštěvách hukvaldský rodák hudební skladatel Leoš Janáček (1854-1928).

V oboře můžete spatřit daňky a muflony. Každoročně se v letním amfiteátru, který má skvělou akustiku, pořádá Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Mimo festivalové produkce i zde od jara do zimy nabízí návštěvníkům celou řadu zajímavých programů. Nezapomenutelné zážitky Vám jistě přinese nespočet rytířských představení, tradiční hradní strašidla, řemeslné jarmarky či večerní programy.