Zámky a kláštery

Piaristický klášter se zahradami

Piaristické gymnázium bylo založeno 5. února 1694 biskupem Karlem II. z Liechtenštejnu, budova byla postavena v letech 1694–1700. Piaristé v Příboře působili do roku 1870. V letech 1875– 1938 zde byl český učitelský ústav, v současnosti je v budově základní umělecká škola, muzeum a městská knihovna. Za prohlídku stojí zejména bývalý refektář, který je nově otevřen po celkové rekonstrukci a také piaristické zahrady.

Zámek Paskov a zámecký park

Partner Beskydy Card

Areál zámku Paskov a přilehlého zámeckého parku nabízí návštěvníkům stálé i sezónní výstavy a řadu tradičních společenských akcí včetně možnosti konání svatebních obřadů. Stálé výstavy jsou věnovány především historii Paskova, včetně galerie 21 plastických erbů držitelů paskovského panství a sálu věnovanému Edmundu Reitterovi, významnému entomologovi konce 19. a počátku 20. století, který v Paskově po velkou část svého života pracoval a tvořil. 

Zámek Frýdek

Partner Beskydy Card

Dominanta města Frýdku-Místku, zámek Frýdek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Poznejte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd. Navštivte zámek Frýdek, sídlo Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

Žerotínský zámek

Partner Beskydy Card

Renesanční zámek v centru Nového Jičína vznikl v 16. století na místě městského hradu. Po odchodu Žerotínů byl objekt upraven na radnici, která je dominantou centra Nového Jičína.

Zámek Kunín

Zámek Kunín patří mezi nejcennější barokní zámky celé Moravy, který vybudoval pro hrabata z Harrachu v letech 1726 - 1734 věhlasný rakouský stavitel Johann Lucas von Hildebrandt. Rozkvětu se dočkal poté na přelomu 18. a 19. století za osvícené majitelky Marie Walburgy hraběnky z Truchsess-Waldburg-Zeilu, rozené z Harrach-Hohenemsu, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy a který navštěvoval také pozdější Otec národa a velký český historik František Palacký.