jquery content slider

Pustevny

Obec: Trojanovice

Web:

Web:

Pustevny jsou jedním z nejvýznamnějších turistických středisek v Beskydech. Svůj název získaly po poustevnících, kteří zde žili. Pro Pustevny jsou charakteristické srubové stavby v secesním slohu Šumná, Maměnka a Libušín, které navrhl architekt Dušan Jurkovič.

Libušín prochází v současné době rekonstrukcí po ničivém požáru, který památku zničil v noci z 2. na 3. března 2014.

Z Pusteven až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

K dřevěným stavbám patří také 100 let stará valašská zvonička s barevnými ornamenty. Na vrchol Pusteven se můžete dostat také lanovkou z Trojanovic nebo po silnici z Prostřední Bečvy. Z Pusteven se můžete vydat po Naučné stezce kolem sochy boha Radegasta až na vrchol Radhoště. Zde stojí sousoší a kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Pustevny žijí v létě i zimě

 V letních měsících jsou zde pro vás připraveny i další lákadla. Naleznete zde půjčovny horských koloběžek a horských kol nebo můžete vyzkoušet Nordic Walking. Ale ani v zimě Pustevny nezahálejí. Jsou vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 lyžařskými vleky a 9 sjezdovkami a desítkami kilometrů běžeckých tras. A mimochodem... Věděli jste, že na Pustevny jezdí nejstarší sedačková lanovka v Evropě? Provoz zahájila 4. března 1940.

Pokud si z Pusteven chcete dovézt domů kromě zážitků i nějaký dárek, navštivte obchůdek u dolní stanice lanovky. Kromě dárkových předmětů vám zde nabídnou spoustu praktických věcí, které jistě na vašem výletě oceníte. V nabídce jsou čepice, hrnečky, cestovní lahve, nožíky, otvíráky a mnoho dalšího. Vše s tematikou nebo logem Pusteven. V zimních měsících nabízí lyžařům praktické a kvalitní rukavice, brýle a pro hodně zapomnětlivé i špičkové lyžařské oblečení Descente.  Pro běžkaře jsou připraveny základní vosky. 

Více informací naleznete na webových stránkách www.pustevny.cz.

Mapa

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí