jquery content slider

Doteky historie

Doteky historie

Navštivte i vy malebná městečka, architektonické  skvosty a historické unikáty, které nám často závidí daleko za hranicemi České republiky!

Poznáte tak život našich předků před mnoha staletími, seznámíte se s významnými rodáky, kteří proslavili ČR v zahraničí, objevíte řemesla, kterými se v Beskydech lidé živili a nahlédnete pod pokličku nynějším významným podnikům.

předchozí 1 2 3 4 další

Celkem 32 objektů

Areál Fojtství a Obecná škola

Navštivte historické stavby kozlovického fojtství a objevíte nejen svět valašských vojvodů – vrchních správců salaší – kteří zde, v domě č.p. 1, přebývali a úřadovali.

Muzeum Kožane město

Stálá muzejní expozice s výstavní síní v obci Metylovice, která se proslavila výrobou bičů a zpracováním kůže.

Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Počátky muzejní a organizované vlastivědné práce ve Frenštátě p. R. souvisí s účastí regionu na pražské Národopisné výstavě českoslovanské v roce 1895. Zásluhou učitele Jiřího Felixe (1856 - 1926) byl v roce 1893 založen místní Národopisný odbor, který shromáždil materiál národopisného charakteru, doplněný o řemeslné a průmyslové výrobky z Frenštátu a okolních obcí.

Sigmund Freud

Navštivte rodný dům světoznámého zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a usaďte se na měděné pohovce – na první pohled stejném sofa, na jakém kdysi dávno odkrývali svá tajemství Freudovi pacienti. Motto vytepané u pohovky „Usaď se a rozjímej, vstaň a konej” vás doslova vybídne k posezení a zamyšlením nad životem.

Muzeum Beskyd

Dominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Díky Muzeu Beskyd poznáte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd.

Hyundai

Prohlédněte si na vlastní oči výrobu vozů Hyundai v nejmodernější automobilce v Evropě! Závod Hyundai se postupně stává vyhledávanou turistickou atrakcí, která má  i vlastní turistické razítko.

Marlenka

Firma Miko International s.r.o. ve spolupráci s Beskydským informačním centrem připravilo komentované prohlídky výrobního procesu oblíbeného medového dortu MARLENKA.

Pivovar Radegast

V roce 1965 byl položen základní kámen pivovaru a v roce 1970 byla uvařena první piva. Moravský pivovar dostal své jméno podle mýtického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti. Jeho socha se nachází na úpatí jedné z nedalekých beskydských hor - Radhošti.Přijeďte se podívat do pivovaru Radegast, jak se vaří správně hořké pivo pro pravé chlapy - možnost exkurzí.

Technické muzeum Tatra

Uvidíte nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

Šmířákův mlýn

Nedaleko dolního konce vesnice Kozlovice, na pravém břehu říčky Ondřejnice stojí citlivě zrekonstruovaný mlýn s 250 m dlouhým náhonem a plně funkčním mlýnským kolem. Součástí areálu Na Mlýně je rovněž část zvaná Kozlovický skanzen. Jde o soubor několika napodobenin malebných historických dřevěných staveb se sbírkami lidových řemeslných náčiní.

předchozí 1 2 3 4 další

Celkem 32 objektů

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí