jquery content slider

Technické památky

Technické památky

předchozí 1  další

Celkem 9 objektů

Technotrasa

Vydejte se na stezku plnou technických památek po celém Moravskoslezském kraji!

Pivovar Radegast

V roce 1965 byl položen základní kámen pivovaru a v roce 1970 byla uvařena první piva. Moravský pivovar dostal své jméno podle mýtického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti. Jeho socha se nachází na úpatí jedné z nedalekých beskydských hor - Radhošti.Přijeďte se podívat do pivovaru Radegast, jak se vaří správně hořké pivo pro pravé chlapy - možnost exkurzí.

Technické muzeum Tatra

Uvidíte nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

Hyundai

Prohlédněte si na vlastní oči výrobu vozů Hyundai v nejmodernější automobilce v Evropě! Závod Hyundai se postupně stává vyhledávanou turistickou atrakcí, která má  i vlastní turistické razítko.

Marlenka

Firma Miko International s.r.o. ve spolupráci s Beskydským informačním centrem připravilo komentované prohlídky výrobního procesu oblíbeného medového dortu MARLENKA.

Šmířákův mlýn

Nedaleko dolního konce vesnice Kozlovice, na pravém břehu říčky Ondřejnice stojí citlivě zrekonstruovaný mlýn s 250 m dlouhým náhonem a plně funkčním mlýnským kolem. Součástí areálu Na Mlýně je rovněž část zvaná Kozlovický skanzen. Jde o soubor několika napodobenin malebných historických dřevěných staveb se sbírkami lidových řemeslných náčiní.

Pohankový mlýn Šmajstrla

Vydejte se do mlýna, kde se pohanka loupe již od roku 1861 mechanickým způsobem, při němž nejsou znehodnocovány vitamíny.Po telefonické domluvě se můžete zúčastnit exkurzí s prodejem pohankových výrobků.

 

Staříč

Uměle vybudovaný podpovrchový důl - ukázková štola. Na délce 150 m důlních chodeb se nacházejí běžná důlní pracoviště v technologické návaznosti jako ve skutečném dole. Možnost exkurzí.

Exkurze v pivovárku Morava

Prohlídková návštěva minipivovaru Morava je dobrý tip k tomu, aby jeho host a zákazník sám shlédnul, jak se vaří tradiční české pivo a udělal si tak představu o tom, co výroba kvalitního českého piva obnáší. Průvodci pivovárkem vám budou jeho sládci.

předchozí 1  další

Celkem 9 objektů

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí