Technické památky

Technotrasa

Vydejte se na stezku plnou technických památek po celém Moravskoslezském kraji! V Beskydech najdete 5 míst zahrnutých do této stezky.

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast

Partner Beskydy Card

V roce 1965 byl položen základní kámen pivovaru a v roce 1970 byla uvařena první piva. Moravský pivovar dostal své jméno podle mýtického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti. Jeho socha se nachází na úpatí jedné z nedalekých beskydských hor - Radhošti.Přijeďte se podívat do pivovaru Radegast, jak se vaří správně hořké pivo pro pravé chlapy - možnost exkurzí.

Technické muzeum Tatra

Partner Beskydy Card

Zhlédněte nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

Hyundai

Prohlédněte si na vlastní oči výrobu vozů Hyundai v nejmodernější automobilce v Evropě! Závod Hyundai se postupně stává vyhledávanou turistickou atrakcí, která má  i vlastní turistické razítko.

Marlenka

Partner Beskydy Card

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost se podívat, jak se vyrábí zázrak z medu - medový dort Marlenka. 

Pohankový mlýn Šmajstrla

Partner Beskydy Card

Vydejte se do mlýna, kde se pohanka loupe již od roku 1861 mechanickým způsobem, při němž nejsou znehodnocovány vitamíny.Po telefonické domluvě se můžete zúčastnit exkurzí s prodejem pohankových výrobků.