Muzea

Stálé výstavy na zámku Paskov

Partner Beskydy Card

Klasicistní budova čtyřkřídlého zámku ukrývá hned několik zajímavých expozic. Seznámí vás s historií zámeckého panství a také představí unikátní soubor modelů dřevěných staveb v Beskydech

Muzeum Novojičínska

Partner Beskydy Card

Muzeum Novojičínska se nachází v Žerotínském zámku. Původně opevněný kamenný dům pánů z Kravař byl na počátku 16. století přestavěn pány ze Žerotína do podoby citadely s devíti obrannými věžicemi.

Muzeum Šipka

Partner Beskydy Card

Milovníky pravěku a archeologie zveme do Štramberku. V Muzeu Šipka poblíž náměstí v budově bývalých masných krámů je nová expozice, která se věnuje nálezům na vrchu Kotouč a v jeskyni Šipka.

Muzeum Kožane město

Partner Beskydy Card

Stálá muzejní expozice s výstavní síní v obci Metylovice, která se proslavila výrobou bičů a zpracováním kůže.

Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Partner Beskydy Card

Počátky muzejní a organizované vlastivědné práce ve Frenštátě p. R. souvisí s účastí regionu na pražské Národopisné výstavě českoslovanské v roce 1895. Zásluhou učitele Jiřího Felixe (1856 - 1926) byl v roce 1893 založen místní Národopisný odbor, který shromáždil materiál národopisného charakteru, doplněný o řemeslné a průmyslové výrobky z Frenštátu a okolních obcí.

Rodný dům Sigmunda Freuda

Partner Beskydy Card

Navštivte rodný dům světoznámého zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a usaďte se na měděné pohovce – na první pohled stejném sofa, na jakém kdysi dávno odkrývali svá tajemství Freudovi pacienti. Motto vytepané u pohovky „Usaď se a rozjímej, vstaň a konej” vás doslova vybídne k posezení a zamyšlením nad životem.

Muzeum Beskyd

Partner Beskydy Card

Dominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Díky Muzeu Beskyd poznáte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd.

Památník Leoše Janáčka

Partner Beskydy Card

Památník je jedinečnou upomínkou na světově známého a velice uctívaného hudebního skladatele, hukvaldského rodáka Leoše Janáčka.

Areál Fojtství a Obecná škola

Navštivte historické stavby kozlovického fojtství a objevíte nejen svět valašských vojvodů – vrchních správců salaší – kteří zde, v domě č.p. 1, přebývali a úřadovali.

Včelařský naučný areál

Partner Beskydy Card

Naučný areál, který voní medem.... A největší včelařské muzeum ve střední Evropě.