Muzea

Stálé výstavy na zámku Paskov

Partner Beskydy Card

Klasicistní budova čtyřkřídlého zámku ukrývá hned několik zajímavých expozic. Seznámí vás s historií zámeckého panství a také představí unikátní soubor modelů dřevěných staveb v Beskydech

Muzeum Novojičínska

Partner Beskydy Card

Muzeum Novojičínska se nachází v Žerotínském zámku. Původně opevněný kamenný dům pánů z Kravař byl na počátku 16. století přestavěn pány ze Žerotína do podoby citadely s devíti obrannými věžicemi.

Rodný dům Františka Palackého

Partner Beskydy Card

Stálá expozice o životě a díle Františka Palackého, která zahrnuje také stručné dějiny jeho rodné obce Hodslavice a rodnou komůrku s původní rodnou kolébkou Otce národa.

Muzeum Šipka

Partner Beskydy Card

Milovníky pravěku a archeologie zveme do Štramberku. V Muzeu Šipka poblíž náměstí v budově bývalých masných krámů je nová expozice, která se věnuje nálezům na vrchu Kotouč a v jeskyni Šipka.

Muzeum Kožane město

Partner Beskydy Card

Stálá muzejní expozice s výstavní síní v obci Metylovice, která se proslavila výrobou bičů a zpracováním kůže.

Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Partner Beskydy Card

Počátky muzejní a organizované vlastivědné práce ve Frenštátě p. R. souvisí s účastí regionu na pražské Národopisné výstavě českoslovanské v roce 1895. Zásluhou učitele Jiřího Felixe (1856 - 1926) byl v roce 1893 založen místní Národopisný odbor, který shromáždil materiál národopisného charakteru, doplněný o řemeslné a průmyslové výrobky z Frenštátu a okolních obcí.

Rodný dům Sigmunda Freuda

Partner Beskydy Card

Navštivte rodný dům světoznámého zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Současná expozice - Muzeum myšlení - Museum of the Mind je uměleckým ztvárněním psychoanalytického myšlení. Autorkou je sama pravnučka Sigmunda Freuda paní Jane McAdam Freud. Návštěvník se při procházení jednotlivými místnostmi ponořuje do různých vrstev lidské osobnosti. Ego, Superego a Id hraje v Janine pojetí hlavní roli.

Muzeum Beskyd

Partner Beskydy Card

Dominanta města Frýdku-Místku, zámek Frýdek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Zámek je dnes sídlem Muzea Beskyd, p. o., v jehož prostorách poznáte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd.

Památník Leoše Janáčka

Partner Beskydy Card

Památník je jedinečnou upomínkou na světově známého a velice uctívaného hudebního skladatele, hukvaldského rodáka Leoše Janáčka.

Včelařský naučný areál

Partner Beskydy Card

Naučný areál, který voní medem.... A největší včelařské muzeum ve střední Evropě.