Muzea

Stálé výstavy na zámku Paskov

Partner Beskydy Card

Klasicistní budova čtyřkřídlého zámku ukrývá hned několik zajímavých expozic. Seznámí vás s historií zámeckého panství a také představí unikátní soubor modelů dřevěných staveb v Beskydech

Muzeum Novojičínska

Partner Beskydy Card

Muzeum Novojičínska se nachází v Žerotínském zámku. Původně opevněný kamenný dům pánů z Kravař byl na počátku 16. století přestavěn pány ze Žerotína do podoby citadely s devíti obrannými věžicemi.

Muzeum Šipka

Partner Beskydy Card

Milovníky pravěku a archeologie zveme do Štramberku. V Muzeu Šipka poblíž náměstí v budově bývalých masných krámů je nová expozice, která se věnuje nálezům na vrchu Kotouč a v jeskyni Šipka.

Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice

Nově otevřené Muzeum nákladních automobilů Tatra stojí vedle staršího Technického muzea Tatra. Obě společně nabízí komplexní a unikátní pohlded na bohatou historii výroby vozidel v Kopřivnici, ve městě pod Beskydami. Expozice zaujme návštěvníky každého věku.

Před budovou je umístněn depozitář jedinečné Slovenské strely. 

 

 

Muzeum Kožane město

Partner Beskydy Card

Stálá muzejní expozice s výstavní síní v obci Metylovice, která se proslavila výrobou bičů a zpracováním kůže.

Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Partner Beskydy Card

Počátky muzejní a organizované vlastivědné práce ve Frenštátě p. R. souvisí s účastí regionu na pražské Národopisné výstavě českoslovanské v roce 1895. Zásluhou učitele Jiřího Felixe (1856 - 1926) byl v roce 1893 založen místní Národopisný odbor, který shromáždil materiál národopisného charakteru, doplněný o řemeslné a průmyslové výrobky z Frenštátu a okolních obcí.

Muzeum Beskyd

Partner Beskydy Card

Dominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Díky Muzeu Beskyd poznáte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd.

Památník Leoše Janáčka

Partner Beskydy Card

Památník je jedinečnou upomínkou na světově známého a velice uctívaného hudebního skladatele, hukvaldského rodáka Leoše Janáčka.

Včelařský naučný areál

Partner Beskydy Card

Naučný areál, který voní medem.... A největší včelařské muzeum ve střední Evropě.

Regionální muzeum Kopřivnice

Partner Beskydy Card

Při návštěvě regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Regionálního muzea v Kopřivnici. V současné době muzeum zahrnuje čtyři stálé expozice a to Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu).