Za kouzelnou studánkou i na sopku

Za kouzelnou studánkou i na sopku

TYP: pěší výlet, výlet s malými dětmi

mírně náročný

 9,2 km

 96 m

 96 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Příbor - žst. (0 km) – (A) odbočit vpravo na ul. Čs. armády – (B) odbočka vpravo – (C) kaplička sv. Jana Sankandera – (D) Hončova hůrka – CÍLOVÝ BOD: Příbor - žst. (9,2 km)

 

Vyjděte od příborského vlakového nádraží po Frenštátské ulici, po 280 m odbočte doprava na ulici Československé armády. Až uvidíte před sebou parkoviště, po pravé straně bude žlutý dům s dřevěným plotem, to je rodný dům Sigmunda Freuda.

Pokračujte rovně přes Jičínskou ulici. Vedle informačního centra se nacházejí veřejná WC. Je zde také vstup do piaristických zahrad. Pokud jsou zahrady otevřeny, projděte jimi napříč k západnímu východu ze zahrad, v opačném případě jděte rovně ulicí a zabočte doleva na Lidickou.

U sídla Policie ČR naproti sokolovně pokračujte Masarykovou ulicí pořád rovně, až dojdete k podchodu pod dálnicí D48. Využijte ho a pokračujte až na okraj obce Prchalov. Odbočte doprava a pokračujte rovně přes železniční přejezd až na křižovatku. Zde odbočte vpravo a jděte přibližně 330 m ke kapličce sv. Jana Sarkandera se studánkou Sarkanderkou opředenou pověstmi.

Od kapličky se vraťte zpět na křižovatku, odkud jste přišli, a vydejte se vpravo k hlavní silnici č. I/58. Pozor, je zde silný provoz. Přejděte na druhou stranu a jděte doleva po chodníčku u cesty. Po 75 m odbočte z hlavní cesty doprava a hned opět doprava k řece Lubině a u ní naopak vlevo. Chodníček kolem řeky vás dovede až k mostu přes Lubinu, přejděte po něm a pokračujte až ke křižovatce, na ní jděte vlevo. Cesta bude stoupat levotočivou zatáčkou do kopce a za ní je odbočka do pole se zákazem vjezdu.

Po polní cestě jděte nahoru do kopce. Asi po 150 m jste na Hončově hůrce. Z ní se pak vydejte zpátky k asfaltové cestě a dále doleva ke křižovatce, odkud jste přišli. Na ní pokračujte vlevo. Stejným směrem vedou cyklotrasy č. 6039 a PG01 – Radhošťská stezka (symbol Radegasta).

Jděte stále po asfaltové komunikaci, která se promění v ulici 9. května. Těsně před tím, než podejdete dálnici D48, je po pravé straně restaurace U Čápa, kde se můžete občerstvit.

Trasa dále pokračuje po ulici 9. května až ke křížení s Místeckou ulicí. Bezpečně přejděte tuto rušnější komunikaci a pokračujte rovně po nábřeží Rudoarmějců až k mostu přes Lubinu, na jehož druhé straně je příborské vlakové nádraží.