jquery content slider

Ohlédnutí za komentovanými prohlídkami historických částí Frýdku-Místku a Frýdlantu n. O.

V období od 26. března 2013 do 26. října 2013 se uskutečnil seriál komentovaných prohlídek pod názvem Den s průvodcem, který umožňuje veřejnosti se seznámit s historií a kulturními památkami měst Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí.

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o., které je realizátorem prohlídek, se před šesti lety rozhodlo pravidelně realizovat soubor těchto komentovaných prohlídek historickou části již zmíněných měst. „V průběhu šesti let jsme připravovali především okruhy po Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. V následujících letech jsme pro velký úspěch přidali také velikonoční a vánoční prohlídky po kostelích, kde mají lidé možnost se dozvědět něco o daných svátcích a tradicích,“ přiblížila začátky ředitelka Beskydského informačního centra Monika Konvičná. V roce 2012 byly prohlídky rozšířeny o dva nové okruhy, které se podobně jako u těch předešlých těšily velkému zájmu. Jen za tento rok se prohlídek zúčastnilo 234 osob nejen z řad místních občanů, ale také z Prahy, Brna, Karlových Varů, Ostravy a dalších měst.

A protože se na prohlídkách objevovaly i zvídavé děti, napadlo Beskydské informační centrum uspořádat průvodce pro děti základních škol. „Cílem je interaktivní a zábavnou formou vzbudit zájem našich malých obyvatel o historii města Frýdek-Místek. Akce s názvem Poznej své město se účastnilo od svého spuštění před letními prázdninami 96 žáků ZŠ z Frýdku-Místku,“ dodala Monika Konvičná.

V Beskydském informačním centru však nezapomněli ani na vyznavače turistiky. Před dvěma lety byly přidány také komentované výstupy na Lysou horu s průvodcem pod názvem „ Lysohorská nej…aneb co jste ještě nevěděli“. (ohlédnutí za letošní sezónou naleznete ZDE)

I přesto, že plánované prohlídky v tomto roce již skončily, Beskydské informační centrum Frýdek-Místek nadále nabízí prohlídky pro organizované skupiny na základě objednávky. Termíny organizovaných prohlídek v příštím roce budou včas zveřejněny na stránkách Beskydského informačního centra www.beskydy.com.

V letošním roce se ještě můžete těšit na Vánoční Den s průvodcem, který se uskuteční 17. prosince 2013. Více informací ZDE.

Aktuality

Prostě ve formě

Čt, 22.02.2018

2. ročník soutěže Prostě ve formě

celý článek >>

Senzace na zámku v Kuníně!

Út, 20.02.2018

Objeven unikát – divadelní hra dávné...

celý článek >>

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí