jquery content slider

Ohlédnutí za sezonou komentovaných výstupů na Lysou horu

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek i letos uspořádalo seriál komentovaných výstupů na Lysou horu pod názvem Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli, které pořádá již druhým rokem.

Cílem projektu je nabídnout lidem z širokého okolí možnost strávení volného času netradiční turistikou se zážitkem a zároveň zvýšit jejich informovanost o nejvyšší hoře Moravskoslezských Beskyd. Průvodce tak seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujících se o Lysé hoře, vypráví také o obětech Lysé hory a též o stavbách nacházejících se na samotném vrcholu Lysé hory.

Ve srovnání s rokem 2012, kdy byl projekt spuštěn, jsme zaznamenali nárůst zájemců. První komentovaný výstup na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd se konal 17. května 2012 a v tom roce se výstupu zúčastnilo celkem 48 účastníků v rámci 6 výstupů v období od května do října. V roce 2013 Beskydské informační centrum zrealizovalo dalších 6 výstupů opět v období od června do září. Ve srovnání s rokem 2012 byl v roce 2013 zaznamenán nárůst účastníků, a to celkově o 28 osob. Celkově se od zahájení zúčastnilo 124 účastníků z různých koutů České Republiky. Nejvíce osob pocházelo z města Frýdku-Místku, tj. 25 osob, dále z Ostravy - 15 osob, Havířova - 7 osob a dalších měst či obcí jako např. z Hustopečí nad Bečvou, z Prahy, Zlína a podobně.

„Věříme, že zvyšující se zájem o komentované výstupy nadále poroste, neboť Beskydské informační centrum tuto akci plánuje realizovat i v roce 2014. U skupin je také možné požádat o individuální výstup ve zvoleném termínu,“ řekla ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Bližší informace najdete na webových stránkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek www.beskydy.com.

 

 

Aktuality

Užijte si vánoční Moravský Betlém

Čt, 23.11.2017

Připomeňte si vůni dětství, radostných zážitků...

celý článek >>

Beskydský prales Mionší budou sledovat vědci

Po, 20.11.2017

Víc jak 157 hektarů lesa v národní přírodní...

celý článek >>

Na správně hořké pivo Radegast vás do pivovaru zaveze historický vlak

Po, 20.11.2017

Na pivo Radegast přímo ke zdroji, do nošovického...

celý článek >>

Regionální muzeum v Kopřivnici slaví 20 let

St, 15.11.2017

Přijďte oslavit 20. výročí založení Regionálního...

celý článek >>

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky

Po, 13.11.2017

Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí