Aktuality

Zimní kabát webových stránek beskydyportal.cz

Publikováno: Čt, 02.12.2021

Svatý Martin letos sice na bílém koni nepřijel, nicméně s posledními listopadovými dny na sebe sněhová nadílka nenechala dlouho čekat. Stejně tak jsme nezaháleli ani my a portál www.beskydyportal.cz se dočkal zimního kabátu. A co v něm najdete?

Beskydské Vánoce aneb Vánoce v a pod Beskydami

Publikováno: St, 01.12.2021

V letošním roce se zrodila myšlenka, která chce jednak podpořit Beskydská města a obce, ale také návštěvníkům Beskyd ukázat její předvánoční a vánoční krásu.

Známe nejlahodnější pivo Beskyd roku 2021

Publikováno: Út, 30.11.2021

Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko, o. p. s. uspořádal letos již osmý ročník soutěže o Nejlahodnější pivo Beskyd a druhý ročník soutěže o Nejlepší tradiční pokrm turistické oblasti Beskydy. Ve veřejné soutěži vyhrál Beskydský pivovárek a je tedy držitelem Ceny cestovního ruchu Nejlahodnější pivo Beskyd roku 2021.

Otevřené chrámy 2021

Publikováno: Pá, 26.11.2021

Již pátou sezónu se návštěvníkům otevřely brány kostelů, kaplí a poutních míst v Moravskoslezském kraji.  Biskupství ostravsko-opavské ve spolupráci s Moravskoslezským krajem nabídlo v tomto ročníku projektu prohlídku 33 kostelů a dvou kostelních věží s tím, že nabídka, kam se můžete podívat, se rok od roku proměňuje.

V Beskydech máme dvě muzea automobilů. Nově je otevřeno Muzeum nákladních automobilů Tatra.

Publikováno: St, 17.11.2021

Nově otevřené Muzeum nákladních automobilů Tatra stojí vedle staršího Technického muzea Tatra. Obě společně nabízí komplexní a unikátní pohlded na bohatou historii výroby vozidel v Kopřivnici, ve městě pod Beskydami. Expozice zaujme návštěvníky každého věku. Před budovou je umístněn depozitář jedinečné Slovenské strely.