Aktuality

Důl Michal, Ostrava

Prozkoumejte s dětmi technické památky v Beskydech. S Technotrasou se nudit se nebudete.

Publikováno: Čt, 04.07.2019

Moravskoslezský kraj je v republice jedinečný svým průmyslovým dědictvím. Přiblížit technické památky, zapojit návštěvníky do příběhů lidí, píšících průmyslovou historii regionu a možnost podívat se i do míst běžně nepřístupných má za cíl projekt Technotrasa.

 

 

Pestřejší program plný novinek zažijete s průvodcem na královnu Beskyd

Publikováno: Út, 02.07.2019

Další ročník komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu startuje v úterý 9. července 2019. A letos budou „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ plná novinek.

Cyklobusem do Beskyd letos jen o víkendu

Publikováno: Po, 01.07.2019

Informace pro cyklisty zvyklé každoročně využívat službu cyklobusů - letos se svezete do Beskyd pouze na jedné trase víkendových linek

Beskydský Den s průvodcem ukáže umění ve Frýdlantu

Publikováno: Pá, 28.06.2019

Den s průvodcem každoročně míří i do malebného podhorského města Frýdlantu nad Ostravicí. Jinak tomu nebude ani letos. Průvodkyně přiblíží tamní historii frýdlantského smaltu a litiny ve středu 3. července 2019. Velkým lákadlem prohlídky bude návštěva Dílny uměleckého smaltu.  

Nově v provozu další místo nabíjení elektrokol v Beskydech

Publikováno: Pá, 28.06.2019

Elektrokola získávají na stále větší oblibě. Platí to i pro Beskydy, kde cyklistům pomáhají při jízdě obtížným terénem s velkým převýšením, nebo při překonávání delších tratí, než jsou běžně zvyklí. Ode dneška je tu pro ně nový záchytný bod, kde v případě nouze mohou dobít své elektrokolo.