Aktuality

Oáza klidu v srdci Beskyd

Publikováno: Út, 16.10.2018

Podzim jako malovaný, teploty téměř letní, vše i nadále přeje turistice v Beskydech. Vyrazte do terénu kochat se přírodou a výhledy do krajiny. Máme pro vás zajímavý tip k navštívení leckdy neoprávněně opomíjené části Beskyd.

kuchařská show

Chutě a vůně provoní valašské Beskydy

Publikováno: Pá, 05.10.2018

O víkendu vypukne jubilejní 10. ročník Karlovského gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích. Na 12 gastrozastávkách a 3,5 kilometrech si gurmáni přijdou na své. Valašská zabíjačka, řemeslný trh, speciality mezinárodních kuchyní – to je jen lehký nástin nabídky, co vás zde čeká.

Babí léto v Beskydech

Publikováno: Pá, 14.09.2018

Letní prázdniny utekly jako voda, ale teplé a slunečné dny se ještě neloučí a vytváří tak ideální podmínky pro pěší turistiku v Beskydech. Místní horské vrcholky nabízí nespočet kombinací na zajímavé výlety a některé z nich právě míří k vám.

náměstí v Novém Jičíně

Beskydská města slaví a zpřístupňují celou škálu památek

Publikováno: Čt, 06.09.2018

V celé České republice je každoročně měsíc září věnován památkám v rámci dnů evropského dědictví. Spousta zajímavých objektů je takto návštěvníkům Beskyd zpřístupněna zdarma. Top místa jako Štramberk, Příbor mají současně připravené zajímavé doprovodné programy. Nový Jičín bude slavit ve velkém a to v rámci Slavností města.

Včelařský areál Chlebovice

Beskydy strdím oplývající

Publikováno: Út, 04.09.2018

Med a jeho blahodárné účinky na lidský organismus jsou všeobecně známé. Málokdo mu odolá, děti ho milují. Jaký je ten z Beskyd? Jak se dostává k nám na stůl, jaké úsilí je vynaloženo k tomu, aby květnaté louky, horské pastviny i čarokrásné lesy Beskyd vydaly svůj zlatý poklad?