Aktuality

Nový Jičín

Beskydy mají nové symboly svobody

Publikováno: Čt, 01.11.2018

Krásné solitéry v krajině, výsadby v městských a obecních parcích, u škol, radnic a na řadě veřejných prostranstvích. To jsou Stromy svobody, jenž nám mají připomínat naše vlastenectví, demokracii a také úctu k přírodě.

Oslavte sto let republiky lahodným mokem z Beskyd

Publikováno: Čt, 25.10.2018

Sto let výročí od založení našeho státu si během roku připomínali města a místa v celé České republice. Pokud jste v Beskydech žádnou tematickou akci nestihli, máte možnost se zapojit do posledních v tomto roce. Máme tip i pro fajnšmekry.

Oáza klidu v srdci Beskyd

Publikováno: Út, 16.10.2018

Podzim jako malovaný, teploty téměř letní, vše i nadále přeje turistice v Beskydech. Vyrazte do terénu kochat se přírodou a výhledy do krajiny. Máme pro vás zajímavý tip k navštívení leckdy neoprávněně opomíjené části Beskyd.

kuchařská show

Chutě a vůně provoní valašské Beskydy

Publikováno: Pá, 05.10.2018

O víkendu vypukne jubilejní 10. ročník Karlovského gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích. Na 12 gastrozastávkách a 3,5 kilometrech si gurmáni přijdou na své. Valašská zabíjačka, řemeslný trh, speciality mezinárodních kuchyní – to je jen lehký nástin nabídky, co vás zde čeká.

Babí léto v Beskydech

Publikováno: Pá, 14.09.2018

Letní prázdniny utekly jako voda, ale teplé a slunečné dny se ještě neloučí a vytváří tak ideální podmínky pro pěší turistiku v Beskydech. Místní horské vrcholky nabízí nespočet kombinací na zajímavé výlety a některé z nich právě míří k vám.