Výlet Pustevny, Radhošť

Výlet Pustevny, Radhošť

TYP: pěší výlet, cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Pivovar Ogar

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Pivovar Ogar (0 km) – (A) Na Pekliskách – (B) údolí potoku Bystrá – (C) Tanečnice – (D) Stezka Valaška – (E) Pustevny, horní stanice lanovky (18 km) – (F) Vyhlídkový altán Cyrilka – (G) Socha pohanského boha Radegasta – (H) NS Radegast – (I) Kaple sv. Cyrila a Metoděje – CÍLOVÝ BOD: Pivovar Ogar (25 km)

 

Výlet Pustevny, Radhošť;   25 km, na kole cca 4 hod., pěšky cca 8 hod.

Výlet Pustevny; 18 km, pěšky cca 4 hod.

středně náročný

 25 km

 765 m

 765 m

zelená turistická značka červená turistická značka modrá turistická značka

pěšina, lesní cesta, zpevněná cesta

Od Pivovárku Ogar se vydáte kolem železniční stanice a přes železniční trať po zelené TZ k osadě Na Pekliskách. Odtud pokračujete stále po zelené TZ údolím potoku Bystrá kolem vodopádu Bystrá směrem na Pustevny. 

Na rozcestí Tanečnice – sedlo se vydáte vpravo, po červené TZ směrem na vrchol Tanečnica (1.084 m.n.m) a dále až k rozhledně Stezka Valaška, odkud jsou nádherné výhledy na celé Beskydy.

Pak pokračujete po červené TZ až na Pustevny. Zde si můžete prohlédnou známe dřevěné útulny a občerstvit se. Dále mlžete ve výletu pokračovat po modré TZ směrem na Radhošť.

Cestou potkáte vyhlídkový altán Cyrilka, sochu pohanského boha Radegasta, a na samotném vrcholu Radhoště sochu svatých Cyrila a Metoděje a Kapli svatých Cyrila a Metoděje. Odtud se vydáte zpět po stejné trase.