Výlet Morávka

Výlet Morávka

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Pivovar Koníček

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Pivovar Koníček (0 km) – (A) železniční přejezd – (B) Kamenité – (C) Pivovar Kohutka – (D) cyklotrasa č. 6005 – (E) cyklotrasa č. 6113 – (F) Pražmo – (G) vodní nádrž Morávka – (H) Uspolka – (I) NS Wolfram-Morávka – (J) cyklotrasa č. 6113 – (K) Vyšní Lhoty – (L) cyklotrasa č. 6005 – (M) Dobratice – CÍLOVÝ BOD: Pivovar Koníček (38 km)

Fotogalerie

středně náročný

 38 km

 540 m

 540 m

červená turistická značka Cyklotrasa (dopravní značka)

zpevněná cesta, asfaltová cesta

Časová náročnost cca 4-5 hodin.

BODY ZÁJMU NA TRASE

1. Minipivovar Kohutka

Z Pivovárku Koniček se vydáte po červené turistické značce vlevo, směrem Prašivá, kolem vlakové stanice pokračujete dále po červené TZ a dále po cyklotrase č. 6005 směrem do Raškovic.  Můžete se občerstvit v Minipivovárku Kohutka.

Dále pokračujete po cyklotrase č. 6005 až k Jezu Morávka. Odtud pokračujete po cyklotrase č. 6113 přes obce Raškovice, kde se zastavte u památných dubů a Pražmo do obce Morávka, kde se můžete zastavit v cyklobaru Morávka.

Z parkoviště na konci obce Morávka pokračujete stále po cyklotrase 6113, po jejíž trase vede také naučná stezka Prameny Morávky. Vystoupáte až k hrázi vodní nádrže Morávka a pokračujete dále kolem přehrady po pobřežní komunikaci – cyklotrasa č. 6113 – až na rozcestí Uspolka na konci přehrady. Zde odbočíte vpravo a vydáte se po místní komunikaci po žluté TZ směrem zpět do obce Morávka.

Po této trase vede naučná stezka Wolfram – Morávka. Objedete tak celou vodní nádrž a vrátíte se na parkoviště v obci Morávka. Poblíž můžete navštívit Morávka Mountain Resort, kde se můžete občerstvit a kde je v letních měsících v provozu koupaliště.

Pak pokračujete po cyklotrase č. 6113 zpět do obce Raškovice. Na křižovatce u Základní školy v Raškovicích, kde cyklotrasa č. 6113 odbočuje vlevo pokračujete rovně, po silnici směrem do Vyšních Lhot. U Mostu přes Řeku Morávku se můžete občerstvit v restauraci U Bobra. Zde je také nabíjecí stanice pro kola.

Dále pokračujte po silnici, až dojedete na křížení s cyklostezkou č. 6005. Zde odbočte vpravo, směrem do obce Dobratice. Na křižovatce Kamenité – rozcestí pokračujte po silnici po červené TZ směrem do obce Dobratice. Po cca 1 km neodbočujte směrem k vlakovému nádraží po červené TZ, ale pokračujte po silnici směrem do Dobratic a dále do Vojkovic kde dojedete k Pivovárku Koníček.

 

Zajímavosti na trase:

Minipivovar Kohutka

Jez Morávka

Památné duby v Raškovicích

Cyklobar Morávka

Kemp Pod Kaštany

Naučná stezka Prameny Morávky

Přehrada Morávka

Naučná stezka Wolfram – Morávka

Morávka Mountain Resort - koupaliště

Penzion U splavu

Kemp Caravan klub

Hospůdka U bobra – nabíjecí stanice pro elektrokola