Přes Čeladnou do Kunčic a zpět

Přes Čeladnou do Kunčic a zpět

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Beskydský pivovárek

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Beskydský pivovárek (0 km) – (A) Ostravice – (B) Cyklotrasa č. 59, zvaná "Rout 59" – (C) PP Ostravické peřeje – (D) Bezručův srub – (E) Nová Dědina – (F) cyklotrasa č. 6008 – (G) Čeladná – (H) památné Kostelní zvony – (I) cyklostezka podél Frýdlantské Ondřejnice – (J) cyklotrasa č. 6008 – (K) rozhledna u lázeňského domu Lara – (L) Pivovar Ogar – (M) dřevěný kostel sv. Prokopa a Barbory – (N) cyklotrasa č. 6007 – (O) studánka Cyrilka s kaplí – (P) rozcestí Pod Smrčkem – (Q) Ostravice – CÍLOVÝ BOD: Beskydský pivovárek (26 km)
středně náročný

 26 km

 399 m

 399 m

modrá turistická značka Cyklotrasa (dopravní značka)

asfaltová cesta

Časová náročnost cca 3 hodiny

Z Beskydského pivovárku se vydáte vlevo do obce Ostravice. V centru obce můžete navštívit Ráj dřevěných soch a areál bývalé Arcibiskupské pily.

Odbočíte vpravo přes železniční přejezd, za mostem přes řeku Ostravice odbočíte vlevo a kolem Penzionu Ivánek se vydáte po cyklotrase 59 (Rout 59) směrem do Frýdlantu nad Ostravicí.

Cestou potkáte Srub Petra Bezruče a přírodní památku Ostravické Peřeje. Cyklotrasa č. 59 vás dále povede podél toku řeky Ostravice, až na most přes tuto řeku u soutoku s řekou Čeladenkou. Za tímto mostem opustíte cyklotrasu č. 59, odbočíte vlevo a dále pokračujete po cyklotrase č. 6008.

Krátce se jakoby vracíte po hlavní silnici do obce Ostravice, ale po cca 1 km cyklostezka odbočuje vpravo a vy po ní pokračujete až do obce Čeladná, kde na kruhovém objezdu u Kostela sv. Jana Nepomuckého odbočíte vlevo a pokračujete po cyklostezce č. 6007 obcí Čeladná.

V centru obce se můžete zastavit u památných Kostelních zvonů. Po Cyklotrase č. 6007 pokračujete až na křižovatku u restaurace Na rozcestí. A dále pokračujete po hlavní silnici směrem do Kunčic pod Ondřejníkem.

Podél silnice vede stezka pro cyklisty, po které se dostanete až do Kunčic. V centru obce, u lázeňského domu Lara můžete navštívit rozhlednu a občerstvit se v místní kavárně. Od lázeňského domu Lara se vydáte přes hlavní silnici směrem k železniční trati.

Před železničním přejezdem se vydejte po modré turistické značce kolem obchodu Hruška. Ta vás dovede až k Pivovaru Ogar. Z pivovárku Ogar se vydáte po modré TZ podél železniční trati směrem do Čeladné, trasa se stáčí doprava k Dřevěnému kostelu svatého Prokopa a Barbory a pokračuje dále směrem na Čeladnou.

Po cca 900 m odbočte vlevo a po dalších cca 200 m odbočte vpravo a pokračujte po místní komunikaci dalších cca 700 m. Na křížení se napojíte opět na modrou TZ, odbočte vlevo a pokračujte směrem na Podolánky až dorazíte ke kapli Cyrila a Metoděje a ke studánce Cyrilka

Odtud se vydáte vlevo po cyklotrase č. 6007 směrem do obce Ostravice. V obci Ostravice dorazíte k hlavní silnici, kde u železniční stanice odbočíte vpravo a pokračujete po cyklostezce č. 6113 směrem k přehradě Šance. Cestou potkáte Beskydský pivovárek, kde Váš výlet končí.