K Žermanické přehradě

K Žermanické přehradě

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Pivovar Koníček

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Pivovar Koníček (0 km) – (A) Kamenité – (B) Cyklostezka č. 46 – (C) Minipivovar Kohutka – (D) Cyklotrasa č. 6174 – (E) Nošovice – (F) Dobrá – (G) hráz Žermanické přehrady – (H) Cyklotrasa č. 6005 – (I) most přes říčku Lučina – (J) Vojkovice – CÍLOVÝ BOD: Pivovar Koníček (33 km)
středně náročný

 33 km

 370 m

 370 m

červená turistická značka Cyklotrasa (dopravní značka)

asfaltová cesta

Z Pivovárku Koníček se vydáte vlevo po silnici směrem na Dobratice a dále do osady Kamenité. Zde se napojíte na cyklostezku č. 46 a po ní pokračujete směrem do obce Vyšní Lhoty. Cestou potkáte minipivovar Kohutka, kde se můžete občerstvit.

V obci Vyšní Lhoty pokračujete po cyklotrase, která se stáčí vpravo a pokračujete dále po silnici směrem na obec Nošovice po cyklotrase 6174.  Po ní dorazíte až do obce Nošovice a k pivovaru Radegast, kde si můžete prohlédnout návštěvnické centrum nebo absolvovat komentovanou prohlídku.

Od Pivovaru Radegast se vydáte vpravo po cyklotrase č. 6174 směrem na Dobrou. Cca po 2,5 km přejedete po nadjezdu dálnici Frýdek-Mísek – Český Těšín a stále pokračujte po cyklotrase č. 6174 směrem na obec Lučina. Po pravé straně se objeví Žermanická přehrada a vy odbočíte vpravo na cyklotrasu 6005 na hráz přehrady. Tu přejedete, zahnete znovu vpravo a pokračujete dále po cyklotrase č. 6005 podél břehu přehrady až k areálu Přístav.

Zde odbočíte vlevo a pokračujete dále pořád po cyklostezce č. 6005 podél přehrady. Projedete obcí Dolní Domaslavice, osadou Vidíkov až k Obecními úřadu v obci Horní Domaslavice. Pak narazíte na říčku Lučina.

Za mostem přes tuto říčku sjedete z cyklotrasy č. 6005, odbočíte vlevo a pokračujete dále po silnici a červené TZ směrem do Vojkovic. Překročíte silnici z Frýdku-Místku do Českého Těšína a pokračujete stále po silnici po červené TZ až dorazíte do Pivovárku Koníček.

 

Zajímavosti na trase:

Minipivovar Kuhutka

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast

Žermanická přehrada