Cyklotrasa Štramberk-Mořkov-Lichnov-Štramberk

Cyklotrasa Štramberk-Mořkov-Lichnov-Štramberk

TYP: cyklistický výlet, cyklotrasa

středně náročný

 33 km

 736 m

 736 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Štramberk parkoviště (0 km) – (A) napojení na červenou turistickou značku – (B) koupaliště Štramberk – (C) Libotínské údolí - odbočka vpravo – (D) Libotín rozc. - odbočka vlevo na zelenou – (E) odbočka vlevo – (F) odbočka vlevo - napojení na zelenou – (G) Přírodní park Podbeskydí – (H) napojení na modrou – (I) odbočka vlevo - napojení na cyklotrasu 6016 – (J) odbočka vlevo – (K) odbočka vlevo - napojení na Radegastův okruh 7 – (L) odbočka vpravo - napojení na červenou – CÍLOVÝ BOD: Štramberk parkoviště (33 km)

 

Začínáme ve městečku Štramberk (405 m n. m.), kde je koncentrace turistických atrakcí nebývale vysoká. Při parkování v centru vyhledejte jedno z k tomu určených parkovišť, jinak riskujete botičku. Vydáme se po červené značce směrem na rozcestí Libotín (4,8 km). Odtud vyjedeme po pěšině značené zelenou značkou na Jedle, sedlo (6,4 km, 509 m n. m.). Z ní sjíždíme lesní cestou až k silnici. V závěru odbočuje zelená značka po pěšině do Životic, do těch ale zajíždět nemusíme.

Po silnici přijíždíme do Mořkova (10,2 km), kde stále sledujeme zelenou značku. Na 12. kilometru ji po stoupání lesní cestou protíná cyklotrasa č. 6016, na kterou doleva odbočíme. Vede nás po zpevněné cestě úbočím hřebene. Na 23. kilometru z ní můžeme odbočit na zelenou značku, která nás po lesní cestě dovede na rozcestí Horečky. Z těch sjedeme po zpevněné cestě na červenou značku a vydáme se po ní vlevo do Lichnova.

Pokud bychom následovali cestu červenou značku dále, dojedeme až do Štramberku, my si ale můžeme na závěr vyšlápnout ještě Jeníkovo sedlo. V tom případě jedeme v Lichnově směrem na Vlčovice, k silnici se přidá žlutá značka, po které vyjedeme lesní cestou na Jeníkovo sedlo (31,6 km, 485 m n. m.). Sjedeme červeně značenou cyklistickou trasou dolů a vydáme se vpravo po červené značce do Štramberku. Pokud se nám nechce přenášet kolo přes železniční nadchod, železnici podjedeme silnicí vpravo.