Cyklotrasa Kopřivnice-Šostýn-Štramberk-Bílá hora-Kopřivnice

Cyklotrasa Kopřivnice-Šostýn-Štramberk-Bílá hora-Kopřivnice

TYP: cyklistický výlet, cyklotrasa

nenáročný

 13 km

 450 m

 457 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Kopřivnice železniční stanice - po žluté (0 km) – (A) Kopřivnice koupaliště – (B) rozcestník Šostýn – (C) po žluté na Janíkovo sedlo - zde odbočka na červenou cyklotrasu – (D) odbočka vpravo směr Štramberk na Radegastův okruh – (E) odbočka vpravo směr Botanická zahrada – (F) rozcestník Pod Botanickou zahradou - pokračovat vpravo vzhůru – (G) přírodní památka Kamenárka - pokračujeme na Štramberskou Trúbu – (H) rozcestník Štramberk - pod Bílou horou - odbočka vlevo na hrad Štramberk – (I) otočíme se zpět směr Bílá hora – (J) rozcestník Štramberk - pod Bílou horou - rovně po modré na Bílou horu – (K) možnost odbočit na rozhlednu – (L) Váňův kámen - po modré dolů směr Kopřivnice – (M) napojení na cyklotrasu 502B – (N) pokračovat směr vlakové nádraží - vpravo – (O) rozcestník Kopřivnice železniční stanice – CÍLOVÝ BOD: Kopřivnice železniční stanice - po žluté (13 km)

 

Začínáme v Kopřivnici (330 m n. m.) poblíž vlakového nádraží. Žlutá turistická značka nás vede nejprve po silnici ke koupališti, poté vzhůru po lesní cestě na rozcestí Šostýn – zřícenina (1,6 km, 445 m n. m.). Po žluté pokračujeme i dále na Jeníkovo sedlo (2,65 km, 485 m n. m.). Zde se od žluté značky odpojíme vpravo a následujeme červené cykloznačení až na 5,4 km, kde se napojíme vpravo na červenou, která nás po vedlejší silnici zavede na okraj Štramberku. Železnici můžeme překonat přenesením kola přes nadchod anebo silnicí s podjezdem.

Za křižovatkou s hlavní silnicí, kterou projedeme rovně, uhneme společně s naučnou stezkou vzhůru směrem k botanické zahradě. Výše položené naučné stezky se držíme i nadále až k přírodní památce Kamenárka (9,4 km). Nad ní je sjet vlevo až do centra Štramberku. Dál pokračujeme po modré turistické značce. Ta nás zavede na Trúbu (10,4 km, 443 m n. m.), vrátíme se zpět a následujeme modrou na po lesní cestě až pod Bílou horu. Můžeme vyjet i na její vrchol (11,3 km, 559 m n. m.) a podívat se z rozhledny. Po modré pokračujeme dál přes rozcestí Váňův Kámen (12,3 km, 430 m n. m.), kousek po hlavní cestě a poté do Kopřivnice.

nenáročný

 13 km

 450 m

 457 m

žlutá turistická značka modrá turistická značka Cykloturistická značka - červená Cyklotrasa (dopravní značka)

pěšina, lesní cesta, zpevněná cesta, silnice, stezka pro pěší a cyklisty

časová náročnost: 1h 15minut - 2hodiny

vhodné pro rodiny s dětmi