Technické památky

Návštěvnické centrum pivovaru Koníček

Rodinný Pivovar-Koníček se nachází ve Vojkovicích na Frýdecko-místecku. Vaří nepasterizovaná a nefiltrovaná piva již od roku 2006. Dobrá kvalita moku předurčila cestu budování nového pivovaru již v roce 2013, kdy pivovar prvotně výrobu rozšířil. Avšak  k hlavnímu rozšíření výroby piva došlo pak v roce 2023, kdy se pivovar přestěhoval z původního místa pivovaru do areálu Koníčkova dvora. Který pivovar koupil v roce 2016 jako historicky bývalý areál lihovaru a později Vojkovických jatek. V září 2021 došlo k poklepání základního kamene nového pivovaru Koníček, který během dvou let vyrostl a začal v létě 2023 vařit pivo v novém moderním provozu.

Technotrasa

Vydejte se na stezku plnou technických památek po celém Moravskoslezském kraji! V Beskydech najdete 5 míst zahrnutých do této stezky.

Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice

Partner Beskydy Card

Nově otevřené Muzeum nákladních automobilů Tatra stojí vedle staršího Technického muzea Tatra. Obě společně nabízí komplexní a unikátní pohled na bohatou historii výroby vozidel v Kopřivnici, ve městě pod Beskydami. Expozice zaujme návštěvníky každého věku.

Před budovou je umístněn depozitář jedinečné Slovenské strely

 

 

Centrum tradičních technologií

Partner Beskydy Card

CETRAT Příbor (Centrum tradičních technologií) Pobočka Muzea Novojičínska v Příboře sídlí v historicky cenné budově piaristického kláštera z konce 17. století a je zaměřeno na výzkum a prezentaci rukodělných dovedností. 

Cvičná štola Staříč

Uměle vybudovaný podpovrchový důl – ukázková štola. Na délce 200 m důlních chodeb se nacházejí běžná důlní pracoviště v technologické návaznosti jako ve skutečném dole.

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast

Partner Beskydy Card

V roce 1965 byl položen základní kámen pivovaru a v roce 1970 byla uvařena první piva. Moravský pivovar dostal své jméno podle mýtického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti. Jeho socha se nachází na úpatí jedné z nedalekých beskydských hor - Radhošti.Přijeďte se podívat do pivovaru Radegast, jak se vaří správně hořké pivo pro pravé chlapy - možnost exkurzí.

Muzeum osobních automobilů Tatra

Partner Beskydy Card

Zhlédněte nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

Hyundai

Prohlédněte si na vlastní oči výrobu vozů Hyundai v nejmodernější automobilce v Evropě! Závod Hyundai se postupně stává vyhledávanou turistickou atrakcí, která má  i vlastní turistické razítko.

Marlenka

Partner Beskydy Card

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost se podívat, jak se vyrábí zázrak z medu - medový dort Marlenka. 

Pohankový mlýn Šmajstrla

Partner Beskydy Card

Vydejte se do mlýna, kde se pohanka loupe již od roku 1861 mechanickým způsobem, při němž nejsou znehodnocovány vitamíny.Po telefonické domluvě se můžete zúčastnit exkurzí s prodejem pohankových výrobků.