Rozhledny

Bezručova vyhlídka

Dřevěná vyhlídka měřící 12,9 metrů se čtyřmi vyhlídkovými plošinami stojí na vrcholu kopce (461 m n. m.) nad zkušebním polygonem Tatry. K jejímu vrcholu vede 45 schodů.

Stezka Valaška

Dřevěná kaskádovitá rozhledna o délce 394 m, s 22 m vysokou věží. Stezka vede v korunách stromů. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

O stezce: celkem jsme odpracovali 1 945 dní, výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m, délka 660 m, celková délka všech použitých dřevěných profilů - 15 935 m, počet vrutů, šroubů a jiných spojů je asi 21 000 ks, délka vrtaných pilot 1 120 m, víte, že stezka není vidět z vesmíru, že hlemýžď zahradní ji překoná za dva a půl dne?, Usain Bolt za 37 sekund, gepard za 11 sekund a Váš hlas za 1 sekundu.

Velký Javorník

Rozhledna Velký Javorník na stejnojmenném kopci o nadmořské výšce 918 m.n.m. je pojata jako originální dřevostavba navazující na typickou místní Frenštátsko-Rožnovskou architekturu.

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm v roce 2012. Návrh vytvořil architekt Dušana Jurkoviče již v roce 1896. Rozhledna dosahuje výšky 32 metrů.

Soběšovická vyhlídková věž

Věž s hodinami a vyhlídkovou plošinou je vysoká 17,5 m a vede k ní 45 schodů. Pohled z věže: V-J Panorama Beskyd, Z - Hráz Žermanické přehrady, panorama Havířov, Ostrava (Metal steel).

Rozhledna Okrouhlá

Rozhledna ve Staříči se nachází na kopci Okrouhlá 378 m nad mořem. Stožár je vysoký 55 m a turistická rozhledna se nachází ve výšce 30m, z které je nádherný rozhled po okolí. V případě krásného počasí je výhled na Jeseníky, Javorový aj.

Panorama

Rozhledna stojí na severovýchodním úbočí hory Kabátice u obce Chlebovice. Panorama je 23 m vysoká železná rozhledna v nadmořské výšce 460 m n.m., vede na ni 93 schodů a má dvě vyhlídkové plošiny, spodní ve výšce 15 m a horní ve výšce 17,7 m. Z Panoramy je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek.

Bílá hora

Partner Beskydy Card

Bílá hora představuje samostatný masiv vysoce převyšující své okolí a je nejvyšším vrcholem v úpatí části Podbeskydské pahorkatiny. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna Bílá hora. Celá věž dosahuje výšky 43 m. Za pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a také nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků.