Beskydy znovu otevírají pivní stezku, nabízí už přes 100 druhů piva

Beskydy znovu otevírají pivní stezku, nabízí už přes 100 druhů piva

Publikováno: Čt, 07.04.2022

Sobota 9. dubna bude v Beskydech dnem zaslíbeným milovníkům piva. Po dvou složitých koronavirových letech tu v plné síle startuje sezóna na Beskydské pivní stezce. Symbolicky akcí v Beskydském pivovárku na Ostravici, který 9. 4. oslaví devět let své existence a loni se stal držitelem Ceny cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy „Nejlahodnější pivo Beskyd roku 2021“. Tento pivovárek ale zdaleka nebude jediným zdrojem zlatavého moku, který se turistům představí.

 

„Turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech už mají v součtu zhruba 700 kilometrů. A gastro zážitkem je na nich nejen zhruba 100 druhů piva, ale i nabídka krajových specialit,“ říká Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko.

 

Turisté mohou na pivní stezku vyrazit podle svých preferencí a kondice, pěšky i na kole. Cyklisté najdou v mnoha pivovárcích i chutná místní nealkoholická piva. Pokud chtějí degustovat alko nápoje, mohou si skombinovat cykloturistiku s ubytováním ve vybrané lokalitě. K dispozici je celkem 25 tras. Od nejkratších v délce jednotlivých kilometrů až po ty skoro 50kilometrové. Pro výběr té správné cesty a atraktivních zastávek zájemcům slouží beskydyportal.cz.

 

Pivovary v Beskydech letos nemají připravenu jen jednu akci na jeden konkrétní den. Od 9. dubna budou probíhat postupně, na různých místech.

 

Lidé se o nich dozví na: www.beskydyportal.cz/cz/gastronomie/beskydska-pivni-stezka a mohou se na ně mohou vydat po celé jaro i léto. Kromě turistiky a gastronomických zážitků je pobaví i soutěže – o nejlepší pivo a nejlepší tradiční krajový pokrm roku. Soutěž začíná od 1. května. Od té chvíle mohou návštěvníci hlasovat prostřednictvím QR kódů přímo na stránkách pivovarů, nebo na zmíněném portálu.

 

„Beskydská pivní stezka ale zdaleka není jen o putování od pivovaru k pivovaru. Na trasách jsou vždy zajímavá místa lákající k poznání. Třešinkou na dortu je pak ochutnávka piva, pivních specialit a místních pochutin,“ doplnila Konvičná. Mnohé pivovary mají navíc zajímavou historii a patří do městských památkových rezervací. Vhodné zastavení po náročném výkonu z výstupu na Lysou horu nabízí například pivovárek v Ostravici, po výstupu na Skalku lze navštívit pivovárek v Kunčicích pod Ondřejníkem – na trase k němu navíc turisté najdou i krásný unikátní dřevěný kostelík. Pivovar Kohútka pro změnu láká na cestě z Prašivé, na které se nachází další dřevěný unikát Česka. 

 

Na pivní stezce  tak lidé potkají například i malebný Štramberk, unikátní chráněné peřeje na Ostravici, Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře, Lišku Bystroušku z Janáčkovy opery na Hukvaldech, cyrilometodějská poutní místa, zříceniny hradů nebo známé rozhledny méně známé romantické vyhlídky.  

 

Mapa Beskydské pivní stezky a informace o lokalitách na jednotlivých trasách jsou dostupné na beskydyportal.cz. Tištěné mapy jsou k dostání v beskydských informačních centrech.

Tisková zpráva je podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

Doplňující informace:

V mnohých pivovarech lze snadno objednat exkurze. V některých – například ve Štramberku nebo v Rožnově pod Radhoštěm jsou také příjemné pivní lázně.

Jak na Beskydskou pivní stezku