jquery content slider

Nový Jičín má nejkrásnější náměstí v České republice

Město Nový Jičín má nejkrásnější náměstí v republice. Takový je výsledek celostátní soutěže Nejkrásnější náměstí či náves, kterou vyhlásil dvouměsíčník a internetový portál Moravské hospodářství ve spolupráci s Nadací Partnerství. Do zápolení se během léta přihlásilo 71 měst a obcí z celé České republiky. V úterý 24. listopadu 2015 byl vítězem soutěže vyhlášen Nový Jičín.

„V souvislosti ze změnou životního stylu se vytrácí z náměstí život. My jsme chtěli ocenit ty, kterým se podařilo náměstí zrekonstruovat a vytvořit podmínky pro setkávání spoluobčanů. Zároveň věříme, že oceněná města a obce se stanou příkladem těm, kdo se na rekonstrukce náměstí chystají,“ řekl při vyhlašování výsledků soutěže jeden z členů poroty, architekt Robert Sedlák.

Odborná porota složená z architektů a socioekonoma posuzovala vzhled náměstí, řešení dopravy, bezbariérovost prostoru, kvalitu použitých materiálů i to, jak se podařilo skloubit historické stavby se soudobými prvky. Ze všech přihlášených měst a obcí vybrala čtyři návsi a pět náměstí. O výsledném umístění finalistů pak rozhodovala veřejnost v internetovém hlasování.

„Velmi si ocenění vážíme. Poděkování náleží všem, kteří se v letech 2008 až 2009 podíleli na rekonstrukci náměstí. My si přejeme, aby náměstí žilo. Snažíme se o to různými akcemi i příznivými nájmy nebytových prostor. Potěšila nás cena v podobě jízdního kola a stojanu na bicykly. Jako by navazovala na náš úspěch v Belgii, kde jsme získali mezinárodní ocenění za kvalitní řešení naší drážní cyklostezky,“ uvedla místostarostka Nového Jičína Blanka Faluši.

Masarykovo náměstí bylo zrekonstruováno před šesti lety. Bylo kompletně předlážděno, v podloubí bylo vybudováno nové veřejné osvětlení a na centrální plochu byly dodány umělecké prvky.

V listopadu získalo novojičínské vlakové nádraží také titul Nejkrásnější nádraží ČR 2015.

Záznam z vysílání Studia 6 o Novém Jičíně najdete ZDE v záznamu - 81. minuta a 25. sekunda

Aktuality

Na gastrofestivalu ve Frýdku≈Místku se bude hodovat a bojovat o rekord v pití limonády

Pá, 18.08.2017

Den plný gastronomie, her, soutěží, rekordů a zábavy...

celý článek >>

Prozkoumejte hrad Hukvaldy v netradičním čase

Čt, 17.08.2017

Vydejte se prozkoumat hrad Hukvaldy v noci! V sobotu 19. 8. 2017 otevře...

celý článek >>

Adrenalin Cup letos poprvé v novém!

St, 16.08.2017

První ročník závodu navazuje na extrémní...

celý článek >>

Spojte Memoriál J. Rašky s výstupem na Velký Javorník

Po, 14.08.2017

Tento víkend budou skokanské můstky ve znamení...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí