jquery content slider

Netradiční výlet obohatil děti o poznání historie Beskyd

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. je nositelem myšlenky průvodce na Lysou horu a také samo tyto výstupy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd pravidelně již několik let organizuje.

O tom, jak takový zdánlivě obyčejný výlet se může změnit v nezapomenutelný zážitek, se přesvědčily 17. 6. 2014 děti a jejich učitelé ze Základní školy TGM z Frýdlantu nad Ostravicí, kteří si výlet s průvodcem objednaly.

„Při svém mnohdy prvním výstupu zažily příběh zbojníka Ondráše, který znají možná jen z knih. Radost, emoce a zářivé oči se daly pozorovat na každém z nich. Cestou na vrchol skupinu doprovázel Lašský král Zdeňa Viluš I. se svým ozbrojeným doprovodem, Portášem z Čeladné," informovala učitelka Jarmila Michulková, která děti na výlet doprovázela.

Od krále se děti dověděly, kdo byl zbojník Ondráš, a také se cestou učily o něm písničku. Současně je průvodce seznamoval s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře. Jak se nabíjí a střílí z pušky, jim ukázal Portáš.

„Nezapomenutelný zážitek na děti čekal v lese, kdy je přepadl zbojník Ondráš s jeho druhy, a kdo chtěl vyváznout, musel dát tučné výkupné. Naštěstí vše skončilo dobře, protože na pomoc dětem přispěchal Lašský král, děti zbojníkům zazpívaly písničku, kterou se cestou naučily, a Lašský král pak přijal zbojníky do své družiny," dodala Jarmila Michulková.

„V průběhu výstupu děti mají možnost si odpočinout a občerstvit se v Dřevjance U Zbuja, vyplnit pro ně připravený kvíz a na koho se štěstí usměje, získává odměnu," doplnila Dagmar Janovská z Beskydského informačního centra.

Společná fotografie se zbojníky, osahání pušek, pravých zbojnických obleků a podání si ruky s Lašským králem, nebyl snem, ale skutečností. Chcete i vy svým dětem umožnit takový zážitek? Informujte se v Beskydském informačním centru.

Zdroj: www.novinky.cz

Aktuality

Na gastrofestivalu ve Frýdku≈Místku se bude hodovat a bojovat o rekord v pití limonády

Pá, 18.08.2017

Den plný gastronomie, her, soutěží, rekordů a zábavy...

celý článek >>

Prozkoumejte hrad Hukvaldy v netradičním čase

Čt, 17.08.2017

Vydejte se prozkoumat hrad Hukvaldy v noci! V sobotu 19. 8. 2017 otevře...

celý článek >>

Adrenalin Cup letos poprvé v novém!

St, 16.08.2017

První ročník závodu navazuje na extrémní...

celý článek >>

Spojte Memoriál J. Rašky s výstupem na Velký Javorník

Po, 14.08.2017

Tento víkend budou skokanské můstky ve znamení...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí