jquery content slider

Léto ve Frýdku-Místku bude veselé

Statutární město Frýdek-Místek pořádá i letos prostřednictvím KulturyFM tradiční Veseléto, které bude opět programově bohaté a žánrově pestré. Nejen obyvatelům, ale i návštěvníkům města nabídne od května až do konce prázdnin sérii dvaceti akcí, které se uskuteční převážně v centru města a nově také v některých areálech bývalé textilky Slezan.

„Cílem Veseléta je oživit v letních a prázdninových dnech dění v centru města a přilákat do něj co nejvíce návštěvníků, což se nám daří. Akce jako Mezinárodní folklorní festival na místeckém náměstí, Létohrátky v parku pod frýdeckým zámkem, Jazz ve městě, Sweetsen fest, Frýdecké historické slavnosti a podobně lákají každoročně tisíce návštěvníků, pod hlavičkou Veseléta se doslova zabydlela a jsou jeho neodmyslitelnou součástí,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že veliký ohlas měla i loňská premiéra gurmánského festivalu Pivohraní, který se letos uskuteční opět, ale v novém prostředí, a to v areálu bývalé textilky Slezan na ulici Staroměstská ve Frýdku.

„První akcí letošního Veseléta je Dětský den s Kašpárkem, který se uskuteční již tuto sobotu 28. května od 14 hodin v sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. Červen bude ve znamení tradičního Mezinárodního folklorního festivalu a Sweetsen Festu. Červenec nabídne oblíbené Létohrátky, zaměřené na rodiny s dětmi, a v rámci Jazzu ve městě vystoupí například zpěvačka Tonya Graves. Srpen hudebně přitvrdí. Na festivalu Pivohraní budou moci návštěvníci ochutnat z tupláků piva místních pivovarů a přitom si vychutnat kvalitní nejen rockovou muziku. V srpnu budou taky Muzikantské žně, Beskydské rekordy nebo Frýdecké historické slavnosti,“ přiblížil program Jakub Tichý z KulturyFM s tím, že celé léto bude protkáno tradičními Promenádními koncerty v sadech Bedřicha Smetany a na své si přijdou i milovníci letního kina. Letos se bude promítat nejen v areálu TJ Slezan, ale také v parku u řeky Ostravice, dětském hřišti Hříbek a multifunkčním jevišti připomínajícím kobru v sadech Svobody na sídlišti Slezská.

Program Veseléta – http://www.veseleto.cz/

Veseléto pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

Záštitu nad akcí převzal primátor města Frýdek-Místek Michal Pobucký.

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku

Aktuality

Kostely na Frýdecko-Místecku letos přilákaly více než 93 tisíc návštěvníků

Po, 25.09.2017

Kostely, které jsou díky projektu otevřených chrámů ...

celý článek >>

Zdolejte vrchol K1 s Lašským králem

Po, 25.09.2017

Království Lašské a obec Krmelín pořádají...

celý článek >>

Přímým vlakem do pivovaru Radegast

St, 20.09.2017

Milovníci nejen pěnivého zlatavého moku, ale i historických železničních...

celý článek >>

Objevte skryté příběhy v Beskydech

St, 20.09.2017

Už jste slyšeli o tom, že si ve Starých...

celý článek >>

Návštěvnické centrum Nový Jičín má nový český rekord

Po, 18.09.2017

V sobotu 9. září 2017 došlo za účasti oficiálního...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí