jquery content slider

Informace o Frýdku-Místku a Beskydech v mobilech

Většina obyvatel a návštěvníků města se již ve Frýdku-Místku jistě setkala s QR kódy, které jsou umístěny u turistických atraktivit města a na autobusových zastávkách MHD. Současně se tak využívá mobilní informační systém, který nabízí aktuální informace z Frýdku-Místku a Beskyd. A o co vlastně jde a co tyto QR kódy představují?

„QR kód je dvojrozměrný kód zapisovaný do čtverce, v našem městě je umístěn na kovových cedulích přímo na příslušné atraktivitě města nebo autobusové zastávce. Tyto kódy zpravidla obsahují internetovou adresu nebo kontaktní informace o daném objektu a má-li občan či návštěvník zájem, může si tyto informace bezplatně stáhnout do svého mobilního telefonu. Má to tu výhodu, že informace se může zájemce dovědět kdykoliv, v kterýkoliv den či hodinu," říká ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, které projekt realizovalo.

Současně je ve Frýdku-Místku k dispozici tzv. Mobilní informační systém, který umožňuje zcela zdarma získat kompletní servis informací, např. jízdní řády, kalendář akcí, památky a turistické atraktivity v Beskydech včetně fotografií a také katalog firem a služeb, to vše aktuální," dodává ředitelka Monika Konvičná.

A co je pro získání informací nutné udělat? Stačí mít ve vašem mobilním čtečku QR kódů nebo si ji stáhnout přímo přes aplikaci qrbeskydy.cz a připojit se k wifi pomocí vysílačů umístěných po celém Frýdku-Místku, kdy se vám automaticky načte aplikace.

Dnes už se v průměru ke službě připojí měsíčně kolem 9000 lidí, z toho až dvě třetiny ji využívají opakovaně. Nejvíce navštěvované stránky jsou především jízdní řády a kalendář akcí. Výhodou je, že je každou minutu, díky mobilním telefonům, máme „v kapse".

Informace o fungování městského informačního systému a QR kodech naleznete na odkazu: www.qrbeskydy.cz.

 

Aktuality

Prostě ve formě

Čt, 22.02.2018

2. ročník soutěže Prostě ve formě

celý článek >>

Senzace na zámku v Kuníně!

Út, 20.02.2018

Objeven unikát – divadelní hra dávné...

celý článek >>

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí