jquery content slider

Informace o Frýdku-Místku a Beskydech v mobilech

Většina obyvatel a návštěvníků města se již ve Frýdku-Místku jistě setkala s QR kódy, které jsou umístěny u turistických atraktivit města a na autobusových zastávkách MHD. Současně se tak využívá mobilní informační systém, který nabízí aktuální informace z Frýdku-Místku a Beskyd. A o co vlastně jde a co tyto QR kódy představují?

„QR kód je dvojrozměrný kód zapisovaný do čtverce, v našem městě je umístěn na kovových cedulích přímo na příslušné atraktivitě města nebo autobusové zastávce. Tyto kódy zpravidla obsahují internetovou adresu nebo kontaktní informace o daném objektu a má-li občan či návštěvník zájem, může si tyto informace bezplatně stáhnout do svého mobilního telefonu. Má to tu výhodu, že informace se může zájemce dovědět kdykoliv, v kterýkoliv den či hodinu," říká ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, které projekt realizovalo.

Současně je ve Frýdku-Místku k dispozici tzv. Mobilní informační systém, který umožňuje zcela zdarma získat kompletní servis informací, např. jízdní řády, kalendář akcí, památky a turistické atraktivity v Beskydech včetně fotografií a také katalog firem a služeb, to vše aktuální," dodává ředitelka Monika Konvičná.

A co je pro získání informací nutné udělat? Stačí mít ve vašem mobilním čtečku QR kódů nebo si ji stáhnout přímo přes aplikaci qrbeskydy.cz a připojit se k wifi pomocí vysílačů umístěných po celém Frýdku-Místku, kdy se vám automaticky načte aplikace.

Dnes už se v průměru ke službě připojí měsíčně kolem 9000 lidí, z toho až dvě třetiny ji využívají opakovaně. Nejvíce navštěvované stránky jsou především jízdní řády a kalendář akcí. Výhodou je, že je každou minutu, díky mobilním telefonům, máme „v kapse".

Informace o fungování městského informačního systému a QR kodech naleznete na odkazu: www.qrbeskydy.cz.

 

Aktuality

Devatenáctý ročník festivalu Souznění začíná již tento týden

Út, 12.12.2017

Předvánoční mezinárodní festival vánočních...

celý článek >>

Ve Štramberku se příští rok otevře nové muzeum

Čt, 07.12.2017

Muzeum Šipka ve Štramberku ponese jméno po světoznámé...

celý článek >>

Novinka na Bílé! Odpočívadlo Na Faře

Út, 05.12.2017

Na Bílé dokončili na podzim další novinku,...

celý článek >>

V Bílé se už lyžuje!

Po, 04.12.2017

Skiareál Bílá v Beskydech zahájil lyžařskou...

celý článek >>

Grand food festival i v Beskydech

Po, 04.12.2017

Od 15.1. do 28.2.2018 bude probíhat již IX. ročník úspěšného...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí