jquery content slider

Informace o Frýdku-Místku a Beskydech v mobilech

Většina obyvatel a návštěvníků města se již ve Frýdku-Místku jistě setkala s QR kódy, které jsou umístěny u turistických atraktivit města a na autobusových zastávkách MHD. Současně se tak využívá mobilní informační systém, který nabízí aktuální informace z Frýdku-Místku a Beskyd. A o co vlastně jde a co tyto QR kódy představují?

„QR kód je dvojrozměrný kód zapisovaný do čtverce, v našem městě je umístěn na kovových cedulích přímo na příslušné atraktivitě města nebo autobusové zastávce. Tyto kódy zpravidla obsahují internetovou adresu nebo kontaktní informace o daném objektu a má-li občan či návštěvník zájem, může si tyto informace bezplatně stáhnout do svého mobilního telefonu. Má to tu výhodu, že informace se může zájemce dovědět kdykoliv, v kterýkoliv den či hodinu," říká ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, které projekt realizovalo.

Současně je ve Frýdku-Místku k dispozici tzv. Mobilní informační systém, který umožňuje zcela zdarma získat kompletní servis informací, např. jízdní řády, kalendář akcí, památky a turistické atraktivity v Beskydech včetně fotografií a také katalog firem a služeb, to vše aktuální," dodává ředitelka Monika Konvičná.

A co je pro získání informací nutné udělat? Stačí mít ve vašem mobilním čtečku QR kódů nebo si ji stáhnout přímo přes aplikaci qrbeskydy.cz a připojit se k wifi pomocí vysílačů umístěných po celém Frýdku-Místku, kdy se vám automaticky načte aplikace.

Dnes už se v průměru ke službě připojí měsíčně kolem 9000 lidí, z toho až dvě třetiny ji využívají opakovaně. Nejvíce navštěvované stránky jsou především jízdní řády a kalendář akcí. Výhodou je, že je každou minutu, díky mobilním telefonům, máme „v kapse".

Informace o fungování městského informačního systému a QR kodech naleznete na odkazu: www.qrbeskydy.cz.

 

Aktuality

Na 18.Frenštátských slavnostech se představí Valašsko, Jižní Čechy, Gruzie i Tchaj-wan

St, 23.08.2017

V pátek 25. a v sobotu 26. srpna 2017 přímo na frenštátském...

celý článek >>

Gruň náš šumný jediný

St, 23.08.2017

Celodenní akce na Gruni pro děti a dospělé se koná v sobotu 26. srpna 2017...

celý článek >>

Mléčná dráha a hluboký vesmír dalekohledem

St, 23.08.2017

Už jste viděli mléčnou dráhu klenoucí se přes...

celý článek >>

100 km na bruslích a k tomu pomáhat?

St, 23.08.2017

Další ročník závodu 100 pro Adru je za dveřmi!...

celý článek >>

Vyrazte na vyjížďku s olympionikem Jaroslavem Kulhavým!

St, 23.08.2017

Cream Bike Čeladná startuje už 2. září. A jako každý rok, i letos...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí