jquery content slider

Frenštátské slavnosti nabídnou folklor, world music i setkání se sportovci

V pátek 28. a v sobotu 29. srpna proběhne na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti.

Akci pořádá Valašské folklorní sdružení a město Frenštát pod Radhoštěm už po šestnácté. Vedle vystoupení více jak čtyř stovek účinkujících z 22 folklorních souborů od nás i ze zahraničí, nabídnou letošní slavnosti také world music a setkání se sportovci z třinácti zemí světa. Součástí festivalu bude také tradiční jarmark a divadlo popisující příběh příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Páteční program začne od 16.30 hodin pořadem věnovaným jubilantům, následovat bude koncert Tomáše Kočka s jeho orchestrem. Tito muzikanti patří k české špičce world music. Od půl deváté večer bude pódium sportovců. V rámci Frenštátských slavností proběhne už po druhé slavnostní vyhlášení vítězů Poháru starostky města ve skoku na lyžích. Tento závod je součástí velké sportovní akce - Memoriálu Jiřího Rašky, která probíhá ve stejný termín jako folklorní festival. „Vyhlášení vítězů na náměstí obě akce symbolicky propojí. Publiku se představí sportovci ze třinácti zemí. Loni to byl skutečný zážitek, takže se už nyní těšíme na tu báječnou atmosféru“, popisuje dramaturgyně frenštátského kulturního střediska Lenka Krestová.

Sobotní program zahájí historický jarmark na náměstí. Od 10 hodin vystoupí na náměstí mažoretky TJ Sokol. Ve 14 hodin vezmou zkušení herci diváky do dávné historie. V rámci projektu „Cyril a Metoděj - po stopách velkého příběhu“ proběhne v horní části náměstí divadelní představení, které přiblíží humornou formou průběh událostí spojených s příchodem soluňských věrozvěstů na Velkou Moravu. Ředitelka festivalu Jana Šamánková popsala také sobotní program festivalu. „Na druhý den jsme připravili hned několik komponovaných pořadů, během kterých se představí domácí i zahraniční soubory. Od 14.30 až do 19.30 proběhnou pořady „Zdravice hostů“, pořad dětských souborů „Tak to bylo“, dále pak pořady „Za starých časů“, „Na pěknú notečku“, „Jak ten čas letí“ a program zahraničních hostů „ Pozdravy přátel“. Na večerním galaprogramu od 19.30 hodin zahrají a zazpívají skvělé soubory Cifra z Uherského Hradiště a Frankovčan ze Slovenska. Festival Frenštátské slavnosti je jednou z akcí, která uzavře bohatý program Frenštátského kulturního léta 2015. Vstup na celou akci je volný.

Zdroj: www.kulturafrenstat.cz

Aktuality

Zažijte prohlídku frýdeckého zámku jinak

Po, 17.07.2017

Zažijte netradiční prohlídku frýdeckého...

celý článek >>

V Beskydech se otevirá nový minipivovar

Po, 17.07.2017

Pivo z Kunčického pivovárku jste mohli doposud ochutnat jen na festivalech, ve vybraných...

celý článek >>

Červenec pod hvězdami

Pá, 14.07.2017

Chcete vidět mléčnou dráhu v plné kráse? Tak vyrazte do Centra...

celý článek >>

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek opět vyráží mezi turisty

Po, 10.07.2017

Po prvním pilotním roce vyráží Beskydské...

celý článek >>

Ve Štramberku budou péct veleucho!

Pá, 07.07.2017

Ve Štramberku budou tuto sobotu péct veleucho. Slavnosti Štramberských...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí