jquery content slider

Areál skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm bude patřit Raškohrátkám

V sobotu 7. února 2015 od 13 hodin se Areál skokanských můstků Jiřího Rašky otevře všem sportuchtivým dětem. Městské kulturní středisko, Skokanský oddíl TJ Frenštát a SnowKidz ve spolupráci s Centrem volného času Astra a frenštátskými hasiči připravili v pořadí už třetí Raškohrátky.

Ty opět slibují pestrý sportovní program plný soutěží a zábavy. Vše podstatné se bude odehrávat na sjezdovce mezi velkým a středním můstkem. Vedle hlavní soutěže ve slalomu a skoku na lyžích si budou moci děti zasoutěžit také v disciplínách Lvíčka Fittyho. Připraveny jsou exhibice ve Snowboardu, Snowbike a příchod masopustního průvodu. Zkrátka nepřijdou ani dospělí. Pro ty je připravena adrenalinová soutěž "Velevýdrap" do skokanského můstku.

"Raškohrátky jsou v podstatě vzpomínkou na frenštátského rodáka a olympijského vítěze Jiřího Rašku. Ten se téměř čtyřicet let aktivně věnoval právě dětem, které trénoval ve skoku na lyžích. Organizátoři pořádáním této akce tak vzdávají holt velké sportovní legendě a zároveň motivují ty nejmenší k tomu, aby aktivně sportovali," uvedl předseda skokanského oddílu Roman Klíma. Hlavní program letošních Raškohrátek bude tvořit závod ve slalomu a skocích na lyžích. Do něj se budou moci registrovat děti už krátce po 13 hodině.

O půl třetí odpoledne pak závody zahájí slavnostním sjezdem nestor frenštátského lyžování František Pitucha, který je držitelem titulů Mistra Československa ve sjezdovém lyžování z roku 1951 a 1952. Mladé sportovce přijdou na Raškohrátky osobně povzbudit také další významné osobnosti, jako šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar Karel Loprais, skokan na lyžích František Jež, mistr sportu František Vyskočil, paralympionička Lenka Kuncová, anebo horolezec Libor Uher. Současně se závody je připraven na doskočišti malého můstku tzv. Šestiboj Lvíčka Fittyho, do kterého se mohou postupně zapojit všechny děti. Od půl třetí odstartuje závod pro dospělé ve Velevýdrapu do skokanského můstku. Velitel frenštátské jednotky sboru dobrovolných hasičů Zbyněk Vágner popsal průběh závodu takto "postupně budeme po trojicích pouštět na buben velkého skokanského můstku závodníky. Ti se pokusí v co nejkratším čase vyšplhat za podpory spuštěných lan do cíle. Minulé ročníky ukázaly, že jde o pořádnou makačku. Letošní novinkou je rozdělení přihlášených závodníků do kategorií hobby a profi. Někteří z přihlášených borců jsou totiž horolezci, takže pro ně zvlášť trasu závodu prodloužíme". Zatím co hlavní cenou pro nejrychlejšího lezce do skokanského můstku bude maxiflaša slivovice, tak děti se mohou těšit na věcné ceny od partnerů a sponzorů, diplomy a medaile. Slavnostní vyhlášení dětských závodů bude kolem půl páté završeno příchodem masopustního průvodu, který přijde roztančit Raškohrátky. O končinové, masopustní pásmo se postarají členové folklorního souboru Sedmikvítek a Centrum volného času Astra.

Zdroj: www.kulturafrenstat.cz

Aktuality

Na 18.Frenštátských slavnostech se představí Valašsko, Jižní Čechy, Gruzie i Tchaj-wan

St, 23.08.2017

V pátek 25. a v sobotu 26. srpna 2017 přímo na frenštátském...

celý článek >>

Gruň náš šumný jediný

St, 23.08.2017

Celodenní akce na Gruni pro děti a dospělé se koná v sobotu 26. srpna 2017...

celý článek >>

Mléčná dráha a hluboký vesmír dalekohledem

St, 23.08.2017

Už jste viděli mléčnou dráhu klenoucí se přes...

celý článek >>

100 km na bruslích a k tomu pomáhat?

St, 23.08.2017

Další ročník závodu 100 pro Adru je za dveřmi!...

celý článek >>

Vyrazte na vyjížďku s olympionikem Jaroslavem Kulhavým!

St, 23.08.2017

Cream Bike Čeladná startuje už 2. září. A jako každý rok, i letos...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí