jquery content slider

Areál skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm bude patřit Raškohrátkám

V sobotu 7. února 2015 od 13 hodin se Areál skokanských můstků Jiřího Rašky otevře všem sportuchtivým dětem. Městské kulturní středisko, Skokanský oddíl TJ Frenštát a SnowKidz ve spolupráci s Centrem volného času Astra a frenštátskými hasiči připravili v pořadí už třetí Raškohrátky.

Ty opět slibují pestrý sportovní program plný soutěží a zábavy. Vše podstatné se bude odehrávat na sjezdovce mezi velkým a středním můstkem. Vedle hlavní soutěže ve slalomu a skoku na lyžích si budou moci děti zasoutěžit také v disciplínách Lvíčka Fittyho. Připraveny jsou exhibice ve Snowboardu, Snowbike a příchod masopustního průvodu. Zkrátka nepřijdou ani dospělí. Pro ty je připravena adrenalinová soutěž "Velevýdrap" do skokanského můstku.

"Raškohrátky jsou v podstatě vzpomínkou na frenštátského rodáka a olympijského vítěze Jiřího Rašku. Ten se téměř čtyřicet let aktivně věnoval právě dětem, které trénoval ve skoku na lyžích. Organizátoři pořádáním této akce tak vzdávají holt velké sportovní legendě a zároveň motivují ty nejmenší k tomu, aby aktivně sportovali," uvedl předseda skokanského oddílu Roman Klíma. Hlavní program letošních Raškohrátek bude tvořit závod ve slalomu a skocích na lyžích. Do něj se budou moci registrovat děti už krátce po 13 hodině.

O půl třetí odpoledne pak závody zahájí slavnostním sjezdem nestor frenštátského lyžování František Pitucha, který je držitelem titulů Mistra Československa ve sjezdovém lyžování z roku 1951 a 1952. Mladé sportovce přijdou na Raškohrátky osobně povzbudit také další významné osobnosti, jako šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar Karel Loprais, skokan na lyžích František Jež, mistr sportu František Vyskočil, paralympionička Lenka Kuncová, anebo horolezec Libor Uher. Současně se závody je připraven na doskočišti malého můstku tzv. Šestiboj Lvíčka Fittyho, do kterého se mohou postupně zapojit všechny děti. Od půl třetí odstartuje závod pro dospělé ve Velevýdrapu do skokanského můstku. Velitel frenštátské jednotky sboru dobrovolných hasičů Zbyněk Vágner popsal průběh závodu takto "postupně budeme po trojicích pouštět na buben velkého skokanského můstku závodníky. Ti se pokusí v co nejkratším čase vyšplhat za podpory spuštěných lan do cíle. Minulé ročníky ukázaly, že jde o pořádnou makačku. Letošní novinkou je rozdělení přihlášených závodníků do kategorií hobby a profi. Někteří z přihlášených borců jsou totiž horolezci, takže pro ně zvlášť trasu závodu prodloužíme". Zatím co hlavní cenou pro nejrychlejšího lezce do skokanského můstku bude maxiflaša slivovice, tak děti se mohou těšit na věcné ceny od partnerů a sponzorů, diplomy a medaile. Slavnostní vyhlášení dětských závodů bude kolem půl páté završeno příchodem masopustního průvodu, který přijde roztančit Raškohrátky. O končinové, masopustní pásmo se postarají členové folklorního souboru Sedmikvítek a Centrum volného času Astra.

Zdroj: www.kulturafrenstat.cz

Aktuality

Prostě ve formě

Čt, 22.02.2018

2. ročník soutěže Prostě ve formě

celý článek >>

Senzace na zámku v Kuníně!

Út, 20.02.2018

Objeven unikát – divadelní hra dávné...

celý článek >>

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí