jquery content slider

Areál skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm bude patřit Raškohrátkám

V sobotu 7. února 2015 od 13 hodin se Areál skokanských můstků Jiřího Rašky otevře všem sportuchtivým dětem. Městské kulturní středisko, Skokanský oddíl TJ Frenštát a SnowKidz ve spolupráci s Centrem volného času Astra a frenštátskými hasiči připravili v pořadí už třetí Raškohrátky.

Ty opět slibují pestrý sportovní program plný soutěží a zábavy. Vše podstatné se bude odehrávat na sjezdovce mezi velkým a středním můstkem. Vedle hlavní soutěže ve slalomu a skoku na lyžích si budou moci děti zasoutěžit také v disciplínách Lvíčka Fittyho. Připraveny jsou exhibice ve Snowboardu, Snowbike a příchod masopustního průvodu. Zkrátka nepřijdou ani dospělí. Pro ty je připravena adrenalinová soutěž "Velevýdrap" do skokanského můstku.

"Raškohrátky jsou v podstatě vzpomínkou na frenštátského rodáka a olympijského vítěze Jiřího Rašku. Ten se téměř čtyřicet let aktivně věnoval právě dětem, které trénoval ve skoku na lyžích. Organizátoři pořádáním této akce tak vzdávají holt velké sportovní legendě a zároveň motivují ty nejmenší k tomu, aby aktivně sportovali," uvedl předseda skokanského oddílu Roman Klíma. Hlavní program letošních Raškohrátek bude tvořit závod ve slalomu a skocích na lyžích. Do něj se budou moci registrovat děti už krátce po 13 hodině.

O půl třetí odpoledne pak závody zahájí slavnostním sjezdem nestor frenštátského lyžování František Pitucha, který je držitelem titulů Mistra Československa ve sjezdovém lyžování z roku 1951 a 1952. Mladé sportovce přijdou na Raškohrátky osobně povzbudit také další významné osobnosti, jako šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar Karel Loprais, skokan na lyžích František Jež, mistr sportu František Vyskočil, paralympionička Lenka Kuncová, anebo horolezec Libor Uher. Současně se závody je připraven na doskočišti malého můstku tzv. Šestiboj Lvíčka Fittyho, do kterého se mohou postupně zapojit všechny děti. Od půl třetí odstartuje závod pro dospělé ve Velevýdrapu do skokanského můstku. Velitel frenštátské jednotky sboru dobrovolných hasičů Zbyněk Vágner popsal průběh závodu takto "postupně budeme po trojicích pouštět na buben velkého skokanského můstku závodníky. Ti se pokusí v co nejkratším čase vyšplhat za podpory spuštěných lan do cíle. Minulé ročníky ukázaly, že jde o pořádnou makačku. Letošní novinkou je rozdělení přihlášených závodníků do kategorií hobby a profi. Někteří z přihlášených borců jsou totiž horolezci, takže pro ně zvlášť trasu závodu prodloužíme". Zatím co hlavní cenou pro nejrychlejšího lezce do skokanského můstku bude maxiflaša slivovice, tak děti se mohou těšit na věcné ceny od partnerů a sponzorů, diplomy a medaile. Slavnostní vyhlášení dětských závodů bude kolem půl páté završeno příchodem masopustního průvodu, který přijde roztančit Raškohrátky. O končinové, masopustní pásmo se postarají členové folklorního souboru Sedmikvítek a Centrum volného času Astra.

Zdroj: www.kulturafrenstat.cz

Aktuality

Devatenáctý ročník festivalu Souznění začíná již tento týden

Út, 12.12.2017

Předvánoční mezinárodní festival vánočních...

celý článek >>

Ve Štramberku se příští rok otevře nové muzeum

Čt, 07.12.2017

Muzeum Šipka ve Štramberku ponese jméno po světoznámé...

celý článek >>

Novinka na Bílé! Odpočívadlo Na Faře

Út, 05.12.2017

Na Bílé dokončili na podzim další novinku,...

celý článek >>

V Bílé se už lyžuje!

Po, 04.12.2017

Skiareál Bílá v Beskydech zahájil lyžařskou...

celý článek >>

Grand food festival i v Beskydech

Po, 04.12.2017

Od 15.1. do 28.2.2018 bude probíhat již IX. ročník úspěšného...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí