Radegastovy okruhy

Radegastovy okruhy

TYP: cyklistický výlet

  

  m

  m

  1. Okruh - MALÝ PODHORSKÝ - délka 12,2 km; vede z Horeček - hotel Rekovice přes Kopanou, centrum Frenštátu p.R. zpět na Horečky. Trasa je nenáročná, cca 1h jízdy.
  2. Okruh - STŘEDNÍ PODHORSKÝ - délka 18, 9 km; vede z Horeček přes Kopanou, kolem Trojanovic, Bystré, do centra Frenštátu p.R a zpět na Horečky. Trasa je nenáročná, cca 1h 45minut jízdy.
  3. Okruh - VELKÝ PODHORSKÝ - délka 29,5 km; vede z Horeček přes Trojanovice, Na Bystrém, až ke kapličce v Kunčicích p.O. a zpět kolem Muzea ve Frenštátě p.R na Horečky. Trasa je středně náročná, cca 2,5h jízdy.
  4. Okruh - MALÝ PODRADHOŠŤSKÝ - délka 32 km; vede z Horeček přes Trojanovice, sedlo Pindula, Malý i Velký Javorník a stáčí se zpět na Horečky. Trasa je středně náročná, cca 2h 45minut jízdy.
  5. Okruh - PUSTEVENSKÝ - délka 52 km; vede z Horeček přes Trojanovice na Pustevny, dále přes Bukovinu na Martiňák, Podolánky, Čeladnou a Bystré se vrací zpět do Frenštátu p.R. a na Horečky. Trasa je náročná, cca 4,5h jízdy.
  6. Okruh - MALÝ JAVORNICKÝ - délka 17 km; vede z Horeček přes Velký Javorník a kolem pramene Jičínky se stáčí zpět na Horečky. Trasa je náročná při výšlapu na Velký Javorník, dále již mírně náročná, cca 2h jízdy.
  7. Okruh - HRADNÍ - délka 49 km; vede z Horeček kolem Trojanovic, Frenštátu p.R. a Tichavskou hůrku na Hukvaldy, přes Lubinu do Štramberku a přes Kopřivnici a Lichnov zpět na Horečky. Trasa je náročná, cca 4h jízdy.

  

  m

  m

značka se symbolem kola Cyklotrasa (dopravní značka)

Přes 210 kilometrů cyklotras propojují nejatraktivnější místa Beskyd. Jedná se o 7 značených Radegastových okruhů od nenáročných až po ty náročné.

Okruhy vedou po stávajících cestách a trasách od základny na Rekovicích přes Horečky, Pustevny, obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy, Štramberk a Kopřivnici.