Procházkou ke kapličce a pramenu v Hájku až k nejcennějšímu dřevěnému kostelíku v ČR

Procházkou ke kapličce a pramenu v Hájku až k nejcennějšímu dřevěnému kostelíku v ČR

TYP: pěší výlet, pěší výlet - vhodný i s kočárkem, výlet s malými dětmi

nenáročný

 10 km

 201 m

 158 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Frýdek-Místek, železniční stanice (0 km) – (A) po modré pokračujeme vlevo – (B) po modré vpravo – (C) stále po modré vpravo – (D) pořád po modré vlevo – (E) odbočka vlevo – (F) napojení na NS Frýdecký les – (G) pokračujeme po NS – (H) odbočka vlevo – (I) odbočka vpravo - napojení na cyklotrasu 6005 – (J) odbočka vpravo – (K) odbočka vpravo – (L) odbočka vpravo - stále na cyklotrase 6005 – (M) Studánka v Hájku – (N) vracíme se na cyklotrasu 6005 - vlevo – (O) Bezručova vyhlídka – (P) odbočka vlevo – CÍLOVÝ BOD: Muzeum Lašska jizba (10 km)

 

Od vlakové stanice se vydejte po modré TZ , která vás povede nejdříve po ulici Nádražní, dále přes kruhový objezd na ul. Viléma Závady, vlevo přes most nad čtyřproudovou komunikací a dovede vás až k okraji Frýdeckého lesa. Odtud se navážete na naučnou stezku (NS) Frýdecký les.

Na konci NS Frýdecký les na ulici K Lesu zahněte doprava a pokračujte značenou cyklostezkou č. 6005 až ke kapličce sv. Kříže a pramenu v Hájku, kde si můžete nabrat čerstvou vodu ze studánky. Odtud pokračujte dále po cyklostezce č. 6005 k oblíbenému výletnímu místu Bezručova vyhlídka (možnost občerstvení).

Od Bezručovy vyhlídky pokračujte dále po cyklostezce č. 6005 k první křižovatce, kde zahnete doleva, pak jděte cca 350 m po hlavní komunikaci, než narazíte na křižovatku ve tvaru Y. Zde se vydáte vlevo domovní zástavbou až k dřevěnému kostelíku Všech svatých v Sedlištích. Hned vedle kostelíku můžete navštívit také Muzeum Lašská jizba. Pro cestu zpět na vlakové nádraží do Frýdku-Místku můžete využít stejnou trasu nebo autobusovou přepravu ze zastávky Sedliště, pošta.

nenáročný

 10 km

 201 m

 158 m

modrá turistická značka značka naučné stezky Cyklotrasa (dopravní značka)

Časová náročnost: cca 3 hodiny