Navštivte unikátní geologický a geomorfologický útvar - Travertinovou kaskádu v Tiché

Navštivte unikátní geologický a geomorfologický útvar - Travertinovou kaskádu v Tiché

TYP: pěší výlet, pěší výlet - vhodný i s kočárkem, výlet s malými dětmi

nenáročný

 7,8 km

 111 m

 111 m

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Informační centrum Frenštát pod Radhoštěm (0 km) – (A) most přes říčku Lomná – (B) jízdárna - pokračujeme po žluté – (C) odbočka vlevo na komunikaci – (D) Travertinová kaskáda – CÍLOVÝ BOD: Informační centrum Frenštát pod Radhoštěm (7,8 km)

 

Z náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm jděte 330 m Dolní ulicí (levý výjezd z dolní strany náměstí) až ke křížení s ulicí A. Havleny. Zde odbočte doprava a jděte cca 170 m po zelené TZ až k mostu přes říčku Lomná. Přejděte most a pokračujte cca 600 m směrem od Lomné kolem fotbalového hřiště až k jízdárně (cesta je značená jako cyklotrasa Radhošťská PG01), kde se napojíte na žlutou TZ.

Po žluté TZ pokračujte 2,2 km podél jízdárny, přes Nivu až k rozcestníku Tichá. U rozcestníku Tichá odbočte doleva a jděte přibližně 500 m po pozemní komunikaci až k můstku přes potok Tichávku. Před můstkem po pravé straně naleznete informační panel. Vydejte se nad panelem cca 20 m po louce a dojdete ke spodní části vašeho cíle, Travertinové kaskádě. Po levé straně kaskády vede chodníček, který je již pro kočárky nevhodný. Cesta zpět vede po stejné trase. Na cestu si nabalte svačiny, občerstvení je možné jen v centru města Frenštát p. R.

UPOZORNĚNÍ: Posledních 500 m trasy vede po pozemní komunikaci obcí Tichá!!!