Procházkou ke kapličce a pramenu v Hájku až k nejcennějšímu dřevěnému kostelíku v ČR

Procházkou ke kapličce a pramenu v Hájku až k nejcennějšímu dřevěnému kostelíku v ČR

Od vlakové stanice se vydejte po modré TZ , která vás povede nejdříve po ulici Nádražní, dále přes kruhový objezd na ul. Viléma Závady, vlevo přes most nad čtyřproudovou komunikací a dovede vás až k okraji Frýdeckého lesa. Odtud se navážete na naučnou stezku (NS) Frýdecký les.

Na konci NS Frýdecký les na ulici K Lesu zahněte doprava a pokračujte značenou cyklostezkou č. 6005 až ke kapličce sv. Kříže a pramenu v Hájku, kde si můžete nabrat čerstvou vodu ze studánky. Odtud pokračujte dále po cyklostezce č. 6005 k oblíbenému výletnímu místu Bezručova vyhlídka (možnost občerstvení).

Od Bezručovy vyhlídky pokračujte dále po cyklostezce č. 6005 k první křižovatce, kde zahnete doleva, pak jděte cca 350 m po hlavní komunikaci, než narazíte na křižovatku ve tvaru Y. Zde se vydáte vlevo domovní zástavbou až k dřevěnému kostelíku Všech svatých v Sedlištích. Hned vedle kostelíku můžete navštívit také Muzeum Lašská jizba. Pro cestu zpět na vlakové nádraží do Frýdku-Místku můžete využít stejnou trasu nebo autobusovou přepravu ze zastávky Sedliště, pošta.

TOP zajímavosti na trase: Kaplička a pramen svaté vody v Hájku – poutní místo s kaplí sv. Kříže a pramenem, dřevěný kostelík Všech svatých v Sedlištích – prastarý dřevěný kostelík byl poprvé zmíněn v r. 1447

Parametry trasy

Orientace trasy: město, příroda, historie

Délka trasy: 10 km

Obtížnost: mírná

Časová náročnost: 3 h

Vhodná pro rodiny s dětmi

Vhodné pro kočárky: ano

 

Doprava do výchozího bodu:

Autobusem - Frýdek-Místek, železniční stanice

Vlakem - Frýdek-Místek

Autem - Frýdek-Místek, parkoviště u železniční stanice

 

 

Doporučujeme v okolí