S průvodcem

Den s průvodcem

Pojďte s námi poodhalit roušku historie a nahlédnout do minulosti Frýdku-Místku. Toto město si i přes změny, které v průběhu let prodělalo, zachovalo svůj historický ráz a mnohá místa v něm dodnes skrývají svá četná tajemství a tajemné příběhy.


Tajemné město Příbor

Tajuplná místa opředená legendami, staré pověsti a zajímavé příběhy vás čekají při cestě "na věčnost" 

Procházky Novým Jičínem zábavnou formou

Návštěvnické centrum Nový Jičín poskytuje jako jednu se svých služeb komentované či pohádkově laděné procházky s průvodcem. Klasické procházky určené pro organizované skupiny a širokou veřejnost jsou zaměřené na poznání historie města a městské památkové rezervace. Pohádkově laděna prohlídka s výkladem formou hry je určena pro mateřské a základní školy. Prohlídky trvají cca 1,5 hod. a je nutné je objednat předem.

Po stopách zbojníka Ondráše

Partner Beskydy Card

Vydejte se po stopách zbojníka Ondráše! Komentované výstupy pod názvem Lysohorská nej pořádá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. také s doprovodným programem, které jsou vhodné pro skupiny školních či jiných dětských kolektivů. Při tomto výstupu doprovází skupinu kromě průvodce také Lašský král se svým ozbrojeným doprovodem. Účastníci se cestou k vrcholu učí písničku, kterou pak využijí k vykoupení se při přepadení zbojníkem Ondrášem a jeho družinou.

Štramberské pikanterie

Partner Beskydy Card

Poznejte svérázné městečko v srdci Beskyd na vlastní uši i chuť! Komentované prohlídky vám odhalí místní zajímavosti i výrobu pravých Štramberských uší.