Regionální muzeum Kopřivnice

Regionální muzeum Kopřivnice

Obec: Kopřivnice

Web:

Partner Beskydy Card

Při návštěvě regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Regionálního muzea v Kopřivnici. V současné době muzeum zahrnuje stálé expozice – a to Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, ve kterém se nachází i Expozice Emila a Dany Zátopkových, a Muzeum Fojtství.

Při návštěvě Regionálního muzea v Kopřivnici můžete uplatnit svou návštěvnickou kartu Beskydy Card, kterou zde akceptují.

Technické Muzeum Tatra
V muzeu můžete shlédnout na 60 osobních automobilů, které byly proslavené jako automobilka TATRA. Sbírku doplňují motory, modely, designérské návrhy, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů.

Lašské muzeum
V budově Šustalovy vily z roku 1889, která je součástí Regionálního muzea, se nachází stálá Expozice Emila a Dany Zátopkových, ale i dočasné výstavy.

Expozice Emila a Dany Zátopkových
Určitě se nenajde nikdo, kdo by neznal Emila Zátopka, který udivoval celý svět svými výkony v běžeckých disciplínách. Dodnes patří se svou ženou Danou, která reprezentovala naši zemi v hodu oštěpem, k nejslavnějším českým sportovcům. V moderně pojaté expozici můžete shlédnout kromě informací o sportovních úspěších manželů Zátopkových i fotografie, medaile, a další předměty připomínající jejich výkony. Součástí expozice je i dokumentární film vzniklý ve spolupráci s finskou TV, který je sestříhán do délky 14 minut a 6 vteřin - právě tolik potřeboval největší běžec ke světovému rekordu na 5 kilometrů. Přijďte se podívat a prožít příběh vítězství!

Muzeum Fojtství
Muzeum Fojtství je rodným domem zakladatele výroby kočárů a bryček v Kopřivnici Ignáce Šustaly. V současnosti slouží fojtství k muzejním, studijním a výstavním účelům. Můžete nahlédnout do života lidí v minulosti, seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi.

Související výlety