Regionální muzeum Kopřivnice

Regionální muzeum Kopřivnice

Obec: Kopřivnice

Web:

Partner Beskydy Card

Při návštěvě regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Regionálního muzea v Kopřivnici. V současné době muzeum zahrnuje čtyři stálé expozice a to Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu).

Při návštěvě Regionálního muzea v Kopřivnici můžete uplatnit svou návštěvnickou kartu Beskydy Card, kterou zde akceptují.

Technické Muzeum
V muzeu můžete shlédnout na 60 osobních a nákladních automobilů, které byly proslavené jako automobilka TATRA. Sbírku doplňují motory, modely, designérské návrhy, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů.

Expozice Emila a Dany Zátopkových
Určitě se nenajde nikdo, kdo by neznal Emila Zátopka, který udivoval celý svět svými výkony v běžeckých disciplínách. Dodnes patří se svou ženou Danou, která reprezentovala naši zemi v hodu oštěpem, k nejslavnějším českým sportovcům. V moderně pojaté expozici můžete shlédnout kromě informací o sportovních úspěších manželů Zátopkových i fotografie, medaile, a další předměty připomínající jejich výkony. Součástí expozice je i dokumentární film vzniklý ve spolupráci s finskou TV, který je sestříhán do délky 14 minut a 6 vteřin - právě tolik potřeboval největší běžec ke světovému rekordu na 5 kilometrů. Přijďte se podívat a prožít příběh vítězství!

Lašské muzeum
V budově Šustalovy vily z roku 1889, která je součástí Regionálního muzea, se nachází expozice věnovaná někdejší továrně na hliněné zboží. Za 150 let existence továrny bylo vyprodukováno nepřeberné množství keramických výrobků. Naleznete zde nejen zdobené talíře, hrníčky a mísy, ale také neobyčejně tvarované kachle a kachlová kamna. Prohlídka další expozice vás zcela jistě pohltí. Dílo místního rodáka Zdeňka Buriana je doprovázeno projekcemi ozvučených DVD filmů sestříhaných ze záběrů malířových obrazů a doplněno zkamenělými pravěkými organismy, nerosty a vykopávkami.

Muzeum Fojtství
Muzeum Fojtství je rodným domem zakladatele výroby kočárů a bryček v Kopřivnici Ignáce Šustaly. V současnosti slouží fojtství k muzejním, studijním a výstavním účelům. Můžete nahlédnout do života lidí v minulosti, seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi.