Pivovar U Koníčka - nejlahodnější pivo roku 2015

Pivovar U Koníčka - nejlahodnější pivo roku 2015

Adresa: Vojkovice 10

Obec: Dobrá

Telefon: +420 736 243 059

Web:

Hostinec a Pivovar U Koníčka se nachází 10 km od Frýdku–Místku směrem na Český Těšín v malebné obci Vojkovice v podhůří Beskyd.

V roce 2006 byl založen minipivovar Koníček sládkem Mojmírem Velkým. Výroba piva probíhá z nejkvalitnějších surovin, jako je moravský slad, žatecký chmel, kulturní pivovarské kvasnice a pramenitá voda z Beskyd.

Exkurze v pivovaru

Nenechte si ujít, jak se vaří nejlahodnější pivo roku 2015. V průběhu cca 30 minutové prohlídky navštívíte varnu, sklad sudů, ležácký sklep, linku na čištění a plnění sudů a další prostory. Provázet vás bude buď sládek Mojmír Velký, podsládek nebo jiný zástupce pivovarské chasy. Získáte informace o krátké historii pivovaru, o výrobě piva, surovinách a možná se i zasmějete. Součástí exkurze je i ochutnávka piva přímo z tanku. 

Originální pivní kosmetika

Značka „Koníček“ je od roku 2015 spojována i s originální pivní kosmetikou, kterou lze koupit přímo ve výčepu hostince Koníček nebo přes http://originalnikosmetika.cz/ . V nabídce najdete nejen klasické tuhé mýdlo, ale i vlasový šampon, sprchový gel či tekuté mýdlo, přičemž všechny obsahují kromě klasických přísad nutné pro tyto produkty a i sladinu vyráběnou přímo v pivovaru, pivo Koníček a chmelový extrakt. Jako specialita je nabízen i chmelový šampon, který obsahuje kromě piva a sladiny i 50 procent chmelového extraktu.

Fotogalerie