Lyžařský areál Červený kámen Kopřivnice

Lyžařský areál Červený kámen Kopřivnice

Obec: Kopřivnice

Telefon: +420 733 611 617

Web:

Partner Beskydy Card

Aktuální stav: ZDE

Lyžařský areál ležící na severní straně vrcholu Červený kámen v nadmořské výšce 690 m n. m. Nabízí 730 metrů dlouhou, pravidelně upravovanou sjezdovku s technickým zasněžováním, lesní restauraci Červený kámen a stylový bufet Pod smrkem.

Hlavní sjezdovka je dlouhá 480 metrů, má převýšení 117 metrů a svým terénem je zajímavá i pro náročnější lyžaře. Svah je uměle zasněžován a pravidelně se upravuje. Návštěvníci mohou využít i večerní lyžování při umělém osvětlení. Z centra Kopřivnice se k areálu dostanete po Husově ulici až na parkoviště u spodní stanice vleku nebo na parkoviště u koupaliště. Zde je v provozu přibližovací vlek, který vás vyveze až na hlavní sjezdovku k chatě Červený kámen.

V okolí areálu je k dispozici 6,8 km běžeckých tratí. Tratě opisují cykloturistické trasy, které jsou v terénu v zimě speciálně vyznačeny. Kromě dvou zmiňovaných okruhů je upravována i příjezdová cesta od Koupaliště po Janíkovo sedlo, kde okruhy začínají.

Dětem je určena část sjezdovky s vlastním dětským vlekem. Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže je provozována také lyžařská škola pro všechny věkové kategorie a lyžařské úrovně.