Lysohorská nej...aneb co jste ještě nevěděli

Lysohorská  nej...aneb co jste ještě nevěděli

Turistické centrum Frýdek-Místek, p.o. pořádá každou letní sezónu komentované výstupy na Lysou horu, na které jste srdečně zváni. Jsou pořádány individuální výstupy na objednávku, uzávěrka přihlášek je vždy nejméně 3 dny před samotným výstupem nebo se můžete zúčastnit výstupu v předem stanovených termínech pro širokou veřejnost. Objednávky přijímá Turistické informační centrum ve Frýdku-Místku na tel. čísle 558 646 888 nebo e-mailem info@ticfm.cz. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná a má převýšení 700 m. Odměnou vám však za náročný výstup bude překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou je pro zájemce připraven vědomostní kvíz.

Aktuální termíny výstupů pro rok 2021 a podrobnější informace naleznete zde.