Pivní stezka

Pivovar Zenke

Nejmladší z minipivovárků najdete mezi Štramberkem a Veřovicemi, v malebné obci Ženklava. Výčep přímo ve varně vám nechá nahlédnout do výroby piv Zenke, na jejichž kvalitě a tradičnímu způsobu vaření si místní pivovarníci zakládají.

Vyzkoušejte naši beskydskou třináctku

Vyzkoušejte i vy naši beskydskou „třináctku“ a vydejte se na pivní stezku Beskydami. Průvodce provede třinácti pivovary a minipivovary v Beskydech, kde se kromě kontaktních údajů dozvíte více o daném pivovaru a také, jaké druhy piv v nich vyrábějí. Současně vás tento propagační materiál seznámí s historií výroby piva, jaké suroviny jsou nutné pro jejich výrobu, prozradí, jaký je rozdíl mezi svrchňáky a ležáky nebo proč je černé pivo černé.

Pivovar U Koníčka - nejlahodnější pivo roku 2015

Hostinec a Pivovar U Koníčka se nachází 10 km od Frýdku–Místku směrem na Český Těšín v malebné obci Vojkovice v podhůří Beskyd. 

Beskydský pivovárek - nejlahodnější pivo za rok 2016 a 2018

Ostravické beskydské pivo je 100% přírodní, to znamená, že je vyráběno pouze z čistých naturálních surovin. Splňuje dokonce i kritéria tzv. Reinheitsgebotu čili bavorského Zákona nejvyšší čistoty z roku 1516, kdy jediné povolené ingredience k jeho výrobě jsou slad, chmel, voda a kvasnice.

Pivovar Ogar - nejlahodnější pivo za rok 2017

Pivovar Ogar je jedním z nejmladších minipivovarů v Beskydech. Pivovar najdete v Kunčicích pod Ondřejníkem ihned u vlakového nádraží v budově bývalého kina, které s citem přetvořili na pivovar. V pivovárku přímo pod masívem Ondřejníku a Skalky ochutnáte nejen celoroční piva, ale také speciály, které se vztahují k různým svátkům, oslavám nebo ročnímu období.

Pivovar Radegast

Partner Beskydy Card

Nezaměnitelná chuť a říz správně hořkého piva Radegast jsou výsledkem umu nošovických sládků, kteří vaří Radegast dle odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla. Právě on vtiskl Radegastu charakteristickou výraznou hořkost. K vaření piva používají v Nošovicích kvalitní suroviny z Moravy a Slezska. Ne nadarmo nese  pivo jméno pohanského boha.

Minipivovar Kohutka

Minipivovar se nachází v budově, která byla založena roku 1918 a odjakživa zde byla restaurace. V blízkosit se nachází známé poutní místo Prašivá s dřevěným kostelem.

 

Valašský pivovar v Kozlovicích

Při vstupu do pivovarské restaurace Valašského pivovaru v Kozlovicích na vás dýchne atmosféra první republiky. Stěny, které zažily mimo jiné i hospodaření valašských vojvodů, nabízejí k nahlédnutí řadu historických dokumentů řemesla pivovarnického i sladovnického – od originálních akcií pivovarů a pivní etikety našich nejvýznamnějších pivovarů až po prastaré výuční listy sládků.

Městský pivovar Štramberk

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří kvasnicový 11° ležák Trubač – třísladové pivo,lehce karamelové barvy a a 14° speciál Ušák, s příchutí Štramberských uší.

Minipivovar U Zastávky Hukvaldy

Minipivovar byl založen v roce 2003 v obci Hukvaldy, místní části Dolní Sklenov. Jedná se o malý rodinný pivovar s ročním výstavem cca 300-500 hl. kvasnicového piva. To je je vyráběno jednormutovou technologií za použití výhradně českých surovin. Není nijak upravováno, obsahuje tedy veškeré významné prvky včetně vitamínu B, které jsou ve velkých průmyslových provozech odstraněny filtrací a pasterizací. Pivo má jemný zákal a specifickou chuť.