Vydejte se s průvodcem na Lysou horu, Lysohorská nej stále pokračují!

Vydejte se s průvodcem na Lysou horu, Lysohorská nej stále pokračují!

Fotogalerie

Publikováno: Út, 05.08.2014

Chcete se dozvědět více o Lysé hoře? Zajímá vás její historie, co znamenají kříže, které potkáváte cestou na vrchol či se chcete dozvědět více o budovách na jejím vrcholu? Pak právě pro vás je tu připraven seriál komentovaných výstupů na Lysou horu s názvem Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli, které v průběhu prázdnin pořádá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek.

Pokud jste ani jeden z prázdninových termínů zatím nestihli, máte ještě příležitost v úterý 26. srpna 2014. Sraz účastníků je v 8.30 hodin u lanového centra Opičárna v Ostravici.

Průvodce vás seznámí na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty. Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem.

Zájemci o výstup se mohou hlásit do pondělí 25. srpna do 12:00 hodin na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu: janovska.dagmar@beskydy-info.cz. Nezapomeňte, že počet osob ve skupině je omezen!

Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto webové stránky Beskydského informačního centra Frýdek-Místek www.beskydy.com nebo také na Facebooku! Hledejte nás pod Beskydské informační centrum.

Podmínky k výstupu:
Cena za předem stanovené termíny pro veřejnost: 50,- Kč, do 6 let ZDARMA
Doba výstupu: trvá dle rychlosti skupiny cca 2-3 hodin
Minimální počet skupiny: výstup se koná vždy pro min. 6 platících osob
Maximální počet skupiny: 25 osob
Kdo se může zúčastnit: všichni od 5 do 99 let, v dobrém zdravotním stavu a fyzické kondici
Kdo se nemůže zúčastnit: osoba v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných látek a děti do 15 let bez doprovodu rodičů

Zdroj: Lucie Talavašková, Beskydské informační centrum