Nový běžecký seriál Běhej Lesy vyveze běžce na vrchol sjezdovky v Bílé

Nový běžecký seriál Běhej Lesy vyveze běžce na vrchol sjezdovky v Bílé

Fotogalerie

Publikováno: St, 17.06.2015

Milujete běhání, ale už vás nebaví tvrdé silnice ve městě? Právě pro vás je tu nový běžecký seriál Běhej Lesy, který vás zavede na ta nejkrásnější místa v přírodě po Česku i Moravě. Vyrazte do přírody, kde se odreagujete a ještě uděláte něco pro své zdraví. Závod v Bílé startujeme 8. srpna.

Běhej Lesy je běžecký seriál, který nabídne trasy z 80 % na měkkém povrchu a 100 % na čerstvém vzduchu. Trasy čtyř závodů jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i zkušené běžce. Kratší trasy jsou dlouhé 10 km, ti zkušenější si mohou zaběhnout 21 km. Nachystány jsou závody i pro děti na 500 m a 1 km. Účastnit se běžeckého seriálu mohou jak jednotlivci, tak týmy.

V srpnovém závodě se dostaneme k Bílé v Beskydech, kde vás čtyřsedačková lanovka vyveze na místo, kde v zimě sjíždí kopce lyžaři a teprve odtud se vám začne počítat čas. Na trase závodu si užijete krásné výhledy na Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd, minete arcibiskupský lovecký zámeček a proběhnete se i kolem přírodní památky pramene potoka Smradlavá.

Celý seriál odstartuje závodem na trase vedoucí kolem Karlštejna. Podíváme se jak k vápencovému lomu Velká Amerika, tak i k nejznámějšímu hradu v Česku. Koncem července si zaběhneme v nádherném prostředí v okolí Lednicko-valtického areálu. Poté se přesuneme do Bílé a celý seriál zakončíme běžeckou variantou legendárního závodu v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50, kde se proběhnete přesně na místech, kde v zimě závodí na běžkách elitní závodníci. Právě Jizerská 50 nabídne proti ostatním závodům ještě jednu výzvu – trasu na 50 kilometrů.

„Běhej Lesy je alternativou k městským běhům a nabízí nový běžecký zážitek uprostřed přírody. Ve spolupráci s generálním partnerem Lesy ČR jsme hledali lokality, které budou atraktivní a nabídnou unikátní zážitky. Každý závod je něčím výjimečný,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL, která seriál připravuje. „Zároveň jsme chtěli nabídnout i společné zážitky a zařadili jsme týmové soutěže Tandem pro dvojice či Slow motion pro týmy s neomezeným počtem členů, kterým půjde v součtu o co nejdelší čas strávený na trase.“

Registrace do všech závodů seriálu jsou možné prostřednictvím webových stránek www.behejlesy.cz, startovné začíná na 400 Kč a nerozlišuje mezi krátkou a dlouhou trasou. Při registraci do konce května je možné zakoupit balíček startovných na všechny čtyři závody za cenu 1 600 Kč. V rámci startovného získají závodníci mimo jiné originální běžeckou čelenku s unikátním designem pro každý závod a také osobní fotografie ze závodů ke stažení zdarma.

Závody seriálu Běhej Lesy 2015

• 20.6. Běhej Lesy Karlštejn
• 25. 7. Běhej Lesy Lednice
• 8. 8. Běhej Lesy Bílá
• 5. 9. ČEZ Jizerská 50 RUN

Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách www.behejlesy.cz.

Zdroj: www.behejlesy.cz