Na lyžaře v Beskydech čeká nový skipas, lákat má k pobytu a častějšímu lyžování

Na lyžaře v Beskydech čeká nový skipas, lákat má k pobytu a častějšímu lyžování

Publikováno: Čt, 23.11.2023

S příchodem zimní sezony 2023-2024 představují lyžařské areály v Beskydech ve spolupráci s vybranými ubytovacími zařízeními novinku pro všechny lyžaře a snowboardisty Skipas Beskydy Valašsko 2024. „Oproti minulému roku přináší skipas jednak nové zvýhodnění cen pro ubytované návštěvníky, jednak zjednodušení aktivace a také pružnější systém nabídky nejrůznějších služeb,“ vysvětlila ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko Monika Konvičná. 

Skipas není další „kartičkou“ do bundy, ale součástí už delší dobu oblíbené Beskydy Valašsko Card. K dispozici je pro hosty, kteří do Beskyd přijedou a ubytují se ve vybraných hotelech a penzionech. Hosté tam tedy nedostanou do ruky dvě karty, ale pouze jednu – Beskydy Valašsko Card, která už v sobě zahrnuje skipas. Ten si pak aktivují ve vybraném areálu.

Skipas Beskydy Valašsko 2024 nabízí lyžařům možnost užít si lyžování v šesti vyhledávaných lokalitách Beskyd a Valašska: SKI Bílá, SKICENTRUM Kohútka Nový Hrozenkov, SKI AREÁL SYNOT Velké Karlovice – Kyčerka, Skiareál Karolinka, Ski areál Mezivodí​ a Skiareál Jezerné Velké Karlovice. Ceny jsou přitom minimálně o 60 procent nižší, než bez využití skipasu.

Lyžaři si mohou vybírat ze dvou variant. Tou první je varianta „4 z 8“ –  to znamená čtyři libovolné dny celodenního a večerního lyžování v osmi dnech. V této variantě si mohou například při týdenním pobytu vybrat podle svých potřeb lyžování v sobotu, v neděli a dále třeba ve čtvrtek a v pátek. Tato varianta stojí pro dospělou osobu 1.790 korun.

Druhou možností je varianta „3 z 5“ – čili tři libovolné dny celodenního a večerního lyžování od pondělí do pátku. Lyžaři si v této variantě mohou například při týdenním pobytu vybrat lyžování v pondělí a pak třeba ve čtvrtek a v pátek. Tato varianta stojí pro dospělého člověka 1.390 korun.

Kromě lyžování poskytuje Beskydy Valašsko Card, zahrnující Skipas Beskydy Valašsko 2024, také více než 100 dalších zvýhodněných služeb po celou dobu pobytu.

Jednodenní návštěvníci, kteří do hor jen zajedou, mohou čerpat služby Beskydy Valašsko Card i menší slevy na sjezdovkách, ale nikoli Skipas Beskydy Valašsko 2024. Ten se v jejich případě nedá aktivovat. „Cílem je, aby k nám jezdili lidé na delší pobyty, aby při rozhodování o místě zimní dovolené zvolili Beskydy. Skipas vznikl díky ochotě a vzájemné spolupráci lyžařských areálů a ubytovatelů. Toho si nesmírně vážíme. Naší snahou je, aby v Beskydech mohly lyžovat celé rodiny a návštěvníci měli ze zimní dovolené co nejlepší zážitek,“ vysvětlila Monika Konvičná.

Skipasy Beskydy Valašsko 2024 jsou k dispozici pro pobyty od 22. prosince 2023 až do ukončení lyžařské sezóny 2024.

Kompletní informace naleznete zde