Beskydský Jazzmaraton

Beskydský Jazzmaraton

Fotogalerie

Publikováno: St, 16.04.2014

30. dubna 2014, od 18 do 24 hodin v kině ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Vstupenky v prodeji v Informačním centru Frenštát pod Radhoštěm, tel.: 556 836 916.
Cena vstupenky: 120 Kč

Od 18:00 bude ve foyer kina vyhrávat kapela Hot Club Fren a v 19:00 odstartujeme jazzový maraton, v rámci nějž budeme moct poslouchat jazz nepřetržitě 2 hodiny 23 minut - shodně se světovým rekordem beskydského rodáka Emila Zátopka z roku 1952.
Jazz poběží ve Frenštátě maraton prostřednictvím tří kapel, které budou mít za úkol hrát každá nepřetržitě 40 minut načež dojde v následujících cca 8 minutách k prolnutí s další kapelou tak, aby se nepřestalo hrát.
Na plátně za muzikanty budeme moci sledovat informace k jednotlivým hudebním projektům, program jejich vystoupení a také porovnávat průběh maratonu s běžící časomírou.

V rámci Jazzmaratonu vystoupí domácí kytarové trio Rosťa Hus Band, melancholickou ECM náladu přiveze kvintet Jan Přibil a Přátelé a energickým free jazzem zakončí NOCZ Q v čele s Didrikem Ingvaldsenem z Norska. Po skončení maratonu budou účastníci dekorováni pamětními medailemi
a od cca 22:00 bude následovat jam session vedená kapelou Ostrich Quartet. Se všemi kapelami vystoupí také letošní absolvent oboru jazzový kontrabas ZUŠ Frenštát p/R Martin Kocián.

Zdroj: Městské kulturní středisko, Frenštát p. R.