686 km tras na Beskydské pivní stezce

686 km tras na Beskydské pivní stezce

Publikováno: St, 26.05.2021

I letos se můžou návštěvníci Beskyd těšit na oblíbenou Beskydskou pivní stezku, která kromě pestré škály piv nabízí 686 kilometrů turistických tras a cyklotras soustředěných kolem 14 pivovarů a minipivovarů, včetně zajímavých tipů na výlety. Nabízíme 25 tras o délce od 4 až do 48 kilometrů. Můžete je absolvovat na kole i pěšky a spojit cestování po Beskydech se zážitkovou gastronomií a nahlédnutím do alchymie sládků. Pamatujeme i na ubytování v okolí mnohých pivovarů, aby i cyklisté či motoristé mohli ochutnávat nejrůznější pivní speciály.

Na pivní stezce lidé potkají Ráj dřevěných soch, historii kloboučnictví a dům generála Laudona v Novém Jičíně, Žerotínský zámek, malebný Štramberk, unikátní chráněné peřeje v Ostravici, Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře, Lišku Bystroušku z Janáčkovy opery na Hukvaldech, cyrilometodějská poutní místa, baziliku ve Frýdku – Místku, zříceniny hradů nebo známé rozhledny i méně známé romantické vyhlídky.

V samotných pivovarech, které mají zajímavou historii, pak čekají na návštěvníky příjemné exkurze.

V Beskydech je jednotlivých typů piva, včetně letních speciálů, k ochutnání více než stovka.

Kdo do Beskyd právě za těmito lákadly vyrazí, může se letos zúčastnit i atraktivní soutěže o nejlahodnější pivo a nejchutnější tradiční pokrm Beskyd. Svůj hlas dají účastníci soutěže příslušnému pivovaru prostřednictvím webu beskydyportal.cz nebo prostřednictvím QR kódu. Ten najdou účastníci v mapě Beskydská pivní stezka, která je k dostání v informačních centrech Beskyd. QR kódy mají jednotlivé pivovary i v jídelních a nápojových lístcích, na plakátech apod. Hlasování pro letní sezonu se uzavírá posledního září.