Tiskové zprávy

Beskydy lákají stále více, líbí se i cizincům

Publikováno: Pá, 02.08.2019

Beskydy lákají stále více návštěvníků. Za posledních pět let jich přibylo o 51,5 procenta více, meziročně o bezmála 19 procent. V celé ČR se meziročně ubytovalo o 6,9 procenta turistů více. „Je vidět, že se naše oblast na dynamice turistického ruchu zřetelně podílí. V absolutních číslech jde o nárůst počtu ubytovaných turistů od roku 2013 na zhruba 531 tisíc lidí za rok,“ uvedla Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu Beskydy-Valašsko. 

Radegast patří v šetření s vodou k nejlepším na světě. Na výrobu jednoho půllitru piva potřebuje jenom 1,26 litru vody

Publikováno: Po, 03.06.2019

Sucho a nedostatek vody je velkým problémem posledních let. Velká výzva je to především pro zemědělské a průmyslové podniky. Pivovar Radegast je ve snižování spotřeby vody a dopadů výroby na životní prostředí světovou špičkou. Za posledních 10 let nošovický pivovar investoval do vodohospodářských projektů desítky milionů korun a během tohoto období snížil spotřebu vody téměř o 40 %. V roce 2018 spotřeboval na výrobu 1 hl piva pouze 2,51 hl vody, což je téměř na hranici technologických, provozních a ekonomických možností.

Štramberské pikanterie a novojičínské Pivobraní získaly sympatie odborné poroty

Publikováno: Pá, 24.05.2019

Beskydy zhodnotily svoje aktivity a poskytly návod, jak zaujmout v cestovním ruchu. Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko, o. p. s. uspořádal letos již osmý ročník konference s názvem Fórum cestovního ruchu turistické oblasti BESKYDY-VALAŠSKO 2019 – IMAGE * IMPULSY * INSPIRACE, která se uskutečnila ve čtvrtek 23. 5. 2019 v Kulturním domě ve městě Příbor.

Beskydy se představily na veletrhu v Brně

Publikováno: Út, 22.01.2019

Turistická oblast Beskydy-Valašsko zahájila svou prezentaci na veletrzích cestovního ruchu 2019. Jako první navštívila mezinárodní veletrh turistických možností v moravské metropoli.

  

Ve Štramberku odhalíte kouzlo první republiky

Publikováno: Po, 13.08.2018

Horské městečko v srdci Beskyd již přilákalo nejednoho návštěvníka. Oblíbené a turisty hojně navštěvované místo přišlo s další novinkou a nyní také nabízí turistům netradiční provedení uličkami města tematicky věnované oslavám výročí vzniku Československého státu. Neotřelá prohlídka Štramberka jedinečnou formou zpříjemní lidem trávení volného času v Beskydech.